Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ladislava Lederbuchová, Eva Beránková: Čítanka 6 pro základní školy a víceletá gymnázia

Učebnice/Odborná literatura

Ladislava Lederbuchová, Eva Beránková: Čítanka 6 pro základní školy a víceletá gymnázia

Hodnocení: 1x
  • 4

Řada moderních učebnic s využitím prvků vnější integrace zpracovaná s ohledem na současné trendy ve výuce mateřského jazyka a literatury. Učebnice věnují zvýšenou pozornost propojování a systemizaci jednotlivých poznatků, orientují se jednak na tematické propojení různých typů textů, jednak na propojení jednotlivých ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ladislava Lederbuchová, Eva Beránková: Čítanka 6 pro základní školy a víceletá gymnázia koupíte i tady

Specifikace Ladislava Lederbuchová, Eva Beránková: Čítanka 6 pro základní školy a víceletá gymnázia

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 149 Kč

Podtitul: učebniceAutor: Ladislava Lederbuchová; Eva BeránkováRok vydání­: 2003Vazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 80-7238-248-9Počet stran: 224Rozměry: 280,0 x 212,0 x 15,0 ... a dál?

Produkt Ladislava Lederbuchová, Eva Beránková: Čítanka 6 pro základní školy a víceletá gymnázia

Ladislava Lederbuchová, Eva Beránková: Čítanka 6 pro základní školy a víceletá gymnázia - parametry

Název produktu: Ladislava Lederbuchová, Eva Beránková: Čítanka 6 pro základní školy a víceletá gymnázia
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 149 Kč
Maximální cena: 266 Kč
Ušetríte až: 117 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Řada moderních učebnic s využitím prvků vnější integrace zpracovaná s ohledem na současné trendy ve výuce mateřského jazyka a literatury. Učebnice věnují zvýšenou pozornost propojování a systemizaci jednotlivých poznatků, orientují se jednak na tematické propojení různých typů textů, jednak na propojení jednotlivých složek předmětu český jazyk a literatura. V nižších ročnících podporují především rozvíjení základních čtenářských kompetencí, ve vyšších ročnících se mohou stát podnětem pro vyhledávání dalších informací (odkazy na internet, propojení s internetovými stránkami nakladatelství, slovníčky v závěru jednotlivých publikací). Nedílnou součástí učebnice jsou i obrazové materiály posilující souvislosti s výtvarnou výchovou a audionahrávka obsahující jak texty, tak i hudební ukázky kontextově propojené s čítankou. V roce 2006 vychází již čtvrtý komplet dané řady učebnic - Čítanka 9 - navazující na dvě učebnice předchozí, v tomto roce bude k dispozici kompletní řada pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletého gymnázia. Čítanka 9 je komponována jako žánrově-tematický celek české a světové literatury. Opět je zastoupen blok Můj domov věnovaný českým kulturním osobnostem - A. V. Frič, A. Mucha, B. Martinů. Další oddíly tvoří výběr renesanční, barokní a rokokové literatury, zařazen je blok klasicistní a preromantické literatury, blok realistických a naturalistických textů, texty reprezentující literární směry konce 19. a začátku 20. století, celek textů přinášejících obraz světových válek, německého nacismu, protektorátní situace a obraz totalitní komunistické společnosti. Čítanka bude obsahovat i ukázky moderní evropské literatury, náročné pohádkové texty a kapitolu s literaturou s tajemstvím. Pozornost je věnována i filmu. Komplet tvoří čítanka textů, příručka učitele, texty na internetových stránkách nakladatelství a audionahrávka. Výběr textů je přizpůsoben čtenářským zájmům žáka daného věku. Texty jsou voleny s ohledem na to, aby podporovaly rozvoj a schopnost tvořivé recepce žáka a umožňovaly mu individuální prožívání daného díla. Důraz při výběru textů je kladen také na čtenářské kompetence žáka z pohledu rozvoje komunikačních dovedností, zařazeny jsou texty odpovídající poznatkům o žánrech, texty formující city a prožitky žáka a motivačně hodnotné texty. Výběr konkrétních textů je ponechán na učiteli, Příručka učitele nabízí podrobně rozpracované varianty celoročního časově-tematického plánu dle hodinové dotace. Řazení textů je tematické s ohledem na propojování textů a poznatků. Čítanka Čítanka je komponovaná jako výběrová, převažují texty prozaické, zastoupeny jsou i drama a lyrická poezie. V čítance se nachází minimum metatextů, náměty pro interpretační analýzu jsou obsaženy v Příručce učitele. Součástí čítanky je i slovníček základních literárněvědných pojmů. Od sedmého ročníku je zařazen i chronologický přehled autorů, na webových stránkách nakladatelství je podrobný slovníček autorů určený jak učitelům, tak i žákům. Po tematick


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.