Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ladislav Tondl: Racionální činnost a svět artefaktů

Knihy

Ladislav Tondl: Racionální činnost a svět artefaktů

Hodnocení: 1x
  • 4

Číslo jeho význam pro strukturu skutečnosti i jeho alegorická interpretace patří od dob starých pythagorejců a od praxe starozákonní číselné symboliky k nejtypičtějším tématům evropského myšlení vůbec. Matematické poznatky a jejich rozmanité aplikace vždy tvořily významnou složku evropské vědy a kultury. Skutečnost ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ladislav Tondl: Racionální činnost a svět artefaktů

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 112 Kč

Kniha je souborem studií, které se pohybují ve sféře spojující epistemologii, oblast poznání a znalosti a také oblast komunikace a sémiotiky. Hlavní a společnou osou všech částí této práce je koncepce ... a dál?

Produkt Ladislav Tondl: Racionální činnost a svět artefaktů

Ladislav Tondl: Racionální činnost a svět artefaktů - parametry

Název produktu: Ladislav Tondl: Racionální činnost a svět artefaktů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 112 Kč
Maximální cena: 161 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Číslo jeho význam pro strukturu skutečnosti i jeho alegorická interpretace patří od dob starých pythagorejců a od praxe starozákonní číselné symboliky k nejtypičtějším tématům evropského myšlení vůbec. Matematické poznatky a jejich rozmanité aplikace vždy tvořily významnou složku evropské vědy a kultury. Skutečnost je lidskému duchu uchopitelná právě proto že může být chápána jako číselná či geometrická struktura. Zároveň však tato číselná nebo číselně vyjádřitelná povaha skýtá možnost dalšího alegorického významu věcí. Matematizace skutečnosti tak není jen příležitostí k jejímu zjednoznačnění ale zahrnuje zároveň možnost aktualizovat její potenciální symbolickou mnohoznačnost. Zájem o číslo zvažuje nepochybně stejným právem oba tyto aspekty a klade si navíc otázku nejznepokojivější: co vlastně je číslo samo které má tuto konstitutivní i výkladovou moc?Příspěvky shromážděné v tomto sborníku zazněly jako referáty na kolokviu Číslo v textech do roku 1600 které se konalo roku 2002 v Praze. Záměrem pořadatelů kolokvia nebylo vyčerpat problematiku čísla a jeho symboliky ale spíše upozornit na mezioborovou zajímavost tohoto tématu a pozvat k další diskusi o této otázce která má v domácím prostředí již významnou tradici. Sborník je proto určen nejen odborníkům a studentům matematiky filosofie dějin vědy náboženství nebo umění ale všem kdo se jakýmkoli způsobem problematice čísla a jeho symboliky věnují a kdo ji považují za přitažlivou a vpravdě fascinující. (studie věnovaná památce mého přítele a spolupracovníka profesora Karla Berky) Racionální činnost a svět artefaktů - Ladislav Tondl. Kniha je souborem studií, které se pohybují ve sféře spojující epistemologii, oblast poznání a znalosti a také oblast komunikace a sémiotiky. Hlavní a společnou osou všech částí této práce je koncepce racionálního myšlení, racionálního rozhodování a racionální činnosti. Jako racionální činnosti jsou zde chápány poznávací procesy, různé podoby komunikativního jednání, kreativní činnosti a hledání dokonalejších alternativ i soubory činností, které jsou orientovány k tvorbě artefaktů, včetně artefaktů technologických. Tato tématika se stala důležitou součástí nových, převážně interdisciplinárních oborů, které v současné době vznikly na rozhraní technických oborů a věd o člověku. V závěru knihy – při výkladu o významu struktur v racionální činnosti – jsou analyzovány různé typy zřetězení výchozích entit, z nichž vzniká nová struktura. Racionální činnost a svět artefaktů - Ladislav Tondl od nakladatelství Filosofia v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.