Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ladislav Novák: Fenomén ČME 3

Učebnice/Odborná literatura

Ladislav Novák: Fenomén ČME 3

Hodnocení: 1x
  • 4

Nejslavnějším obdobím ČKD Lokomotivka byla výroba šestinápravové posunovací lokomotivy s elektrickým přenosem výkonu určená pro tehdejší SSSR. Lokomotivy označené jako ČME 3 se vyvezlo 7459 ks. Tento úctyhodný počet dnes již asi žádný výrobce nepřekoná. Modifikace ČME 3 jezdí také u nás, v Polsku, Albánii, Iráku, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Jaké má kniha
Fenomén ČME 3
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ladislav Novák: Fenomén ČME 3 koupíte i tady

Specifikace Ladislav Novák: Fenomén ČME 3

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 624 Kč

Publikace „Fenomén ČME 3“ pojednává o lokomotivách řady 770, 771, 773 a 774 známých pod přezdívkou „Čmelák“. Navazuje na ediční řadu monografií lokomotiv a motorových vozů od úvodního, rychle vyprodaného titulu „Motorové vozy řad 850-854“ . ... a dál?

Produkt Ladislav Novák: Fenomén ČME 3

Ladislav Novák: Fenomén ČME 3 - parametry

Název produktu: Ladislav Novák: Fenomén ČME 3
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 624 Kč
Maximální cena: 940 Kč
Ušetríte až: 316 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nejslavnějším obdobím ČKD Lokomotivka byla výroba šestinápravové posunovací lokomotivy s elektrickým přenosem výkonu určená pro tehdejší SSSR. Lokomotivy označené jako ČME 3 se vyvezlo 7459 ks. Tento úctyhodný počet dnes již asi žádný výrobce nepřekoná. Modifikace ČME 3 jezdí také u nás, v Polsku, Albánii, Iráku, Indii a Sýrii. Rozpadem Sovětského bloku se tato etapa uzavřela. ČKD Lokomotivka tuto ekonomickou změnu nepřežila. Autor v krátkém úvodu shrnuje historii výroby lokomotiv v ČKD. Další podrobnější kapitoly jsou již věnovány sovětským motorovým lokomotivám a začátkům exportu lokomotiv do SSSR. V podstatné části knihy popisuje vznik zadání, první kroky, knstrukci, výrobu prototypů až po uvedení lokomotivy ČME 3 do provozu. Neopomíjí ani její modifikace a inovace. V poslední části se zmiňuje o osminápravové lokomotivě ČME 5 a ČME 6. Podrobný přehled jednotlivých lokomotiv ČME 3 je řazen podle jejich příslušnosti k jednotlivým drahám v SSSR. Přehled lokomotiv vyvezených do ostatních států

včetně těch, které zůstaly pod hlavičkou ČSD jsou v samostatných oddílech. Text doplňují vzpomínky pamětníků, zápisy z porad a kopie dobových dokumentů, plakátů a propagačních nabídkových materiálů. Fenomén ČME 3 - Ladislav Novák od authora Ladislav Novák a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Fenomén ČME 3 - Novák Ladislav Fenomén ČME 3 Publikace „Fenomén ČME 3“ pojednává o lokomotivách řady 770, 771, 773 a 774 známých pod přezdívkou „Čmelák“. Navazuje na ediční řadu monografií lokomotiv a motorových vozů od úvodního, rychle vyprodaného titulu „Motorové vozy řad 850-854“ až po beznadějně vyprodané „Sergeje“. Autor zde poutavě přibližuje historii, vývoj a výrobu těchto lokomotiv v ČKD Praha, kde jich bylo vyrobeno téměř 7?500?ks, čímž se řadí mezi nejpočetnější vyrobená hnací vozidla na celém světě. Produkce „Čmeláků“ byla určena převážně na vývoz, především do bývalého Sovětského svazu, ale i do Albánie, Indie, Polska a Sýrie. Můžeme se s nimi setkat i na kolejích obou nástupnických správ bývalého Československa či u soukromých dopravců. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Hobby | Auto, moto | Železnice od Gradis Bohemia naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.