Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ladislav Melíšek: U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi

Knihy

Ladislav Melíšek: U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi

Hodnocení: 1x
  • 3.5

U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi - Ladislav Melíšek. Ve své knize vzpomíná Ladislav Melíšek na svou dramatickou cestu do zahraničního odboje, která vedla přes Slovensko, Maďarsko do Jugoslávie, odkud pak pokračoval do Palestiny, kde vstoupil do formující se československé vojenské jednotky. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ladislav Melíšek: U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi koupíte i tady

Specifikace Ladislav Melíšek: U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 199 Kč

Ve své knize vzpomíná Ladislav Melíšek na svou dramatickou cestu do zahraničního odboje, která vedla přes Slovensko, Maďarsko do Jugoslávie, odkud pak pokračoval do Palestiny, kde vstoupil do formujíc ... a dál?

Produkt Ladislav Melíšek: U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi

Ladislav Melíšek: U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi - parametry

Název produktu: Ladislav Melíšek: U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 199 Kč
Maximální cena: 252 Kč
Ušetríte až: 53 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi - Ladislav Melíšek. Ve své knize vzpomíná Ladislav Melíšek na svou dramatickou cestu do zahraničního odboje, která vedla přes Slovensko, Maďarsko do Jugoslávie, odkud pak pokračoval do Palestiny, kde vstoupil do formující se československé vojenské jednotky. Zahraniční voják L. Melíšek přibližuje čtenáři kruté podmínky v maďarských věznicích, v kterých musel pobývat po řadu měsíců spolu s dalšími čs. vojáky, než se mu podařilo dostat se do Jugoslávie. V Jugoslávii se jako vycvičený radiotelegrafista stal příslušníkem čs. vojenské zpravodajské skupiny Marie. Z Jugoslávie pak vedla jeho další cesta do čs. vojenské jednotky, kterou v Palestině budovala skupina důstojníků pod velením plk. Karla Klapálka. Spolu s dalšími čs. vojáky prošel na Středním východě parašutistickým výcvikem a s několika bývalými československými dunajskými lodníky se připravoval na vysazení do Jugoslávie. Nakonec byl ze Středního východu převelen k 2. čs. paradesantní brigádě, s kterou se zúčastnil bojů ve Slovenském národním povstání a prožil partyzánské boje ve slovenských horách. Vzpomínky redakčně upravil a historickými poznámkami doplnil Mgr. Lubor Nedbal. Součástí knihy je také velké množství fotografií a dobových ilustrací vydávaných ve Zpravodaji čs. vojenské jednotky na Středním východě. U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi - Ladislav Melíšek od nakladatelství v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Ladislav Melíšek, Druh sortimentu : Kniha, U Tobrúku, Jazyk : Čeština, Počet stran : neuvedeno


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.