Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ladislav Fuks: Vévodkyně a kuchařka - 3. vydání, v EMG 1. vydání

Knihy

Ladislav Fuks: Vévodkyně a kuchařka - 3. vydání, v EMG 1. vydání

Hodnocení: 1x
  • 4

Řadu ĂşspěšnĂ˝ch prĂłz, a vÄ›tšinou to byly "menší" příbÄ›hy o tragĂ©diĂ­ch a ÄŤernĂ© grotesce nedávnĂ© doby, zakonÄŤil Ladislav Fuks svĂ˝m nejrozsáhlejším románem VĂ©vodkynÄ› a kuchaĹ™ka (1983). Jeho bohatá a zvláštnĂ­, temná i komická fantazie kroužícĂ­ kolem vidiny marnosti a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ladislav Fuks: Vévodkyně a kuchařka - 3. vydání, v EMG 1. vydání

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 239 Kč

Rozsáhlý historický román. S groteskní fantazií připravil Fuks široce rozložené vyprávění umístěné do vznešených starých časů. Atmosféra Vídně a konce mocnářství je tu plasticky podána s duchaplnými i prázdnými okamžiky, pompézními hostinami i pohřby. ... a dál?

Produkt Ladislav Fuks: Vévodkyně a kuchařka - 3. vydání, v EMG 1. vydání

Ladislav Fuks: Vévodkyně a kuchařka - 3. vydání, v EMG 1. vydání - parametry

Název produktu: Ladislav Fuks: Vévodkyně a kuchařka - 3. vydání, v EMG 1. vydání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 239 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Řadu ĂşspěšnĂ˝ch prĂłz, a vÄ›tšinou to byly "menší" příbÄ›hy o tragĂ©diĂ­ch a ÄŤernĂ© grotesce nedávnĂ© doby, zakonÄŤil Ladislav Fuks svĂ˝m nejrozsáhlejším románem VĂ©vodkynÄ› a kuchaĹ™ka (1983). Jeho bohatá a zvláštnĂ­, temná i komická fantazie kroužícĂ­ kolem vidiny marnosti a absurdity svÄ›ta a lidskĂ˝ch osudĹŻ si dosud libovala v příznaÄŤnĂ˝ch kulisách zatÄ›mnÄ›nĂ© Prahy. Autorova hra a ironie, stejnÄ› jako smutek a groteska se v novĂ©m románÄ› odehrávaly ve VĂ­dni na sklonku 19. stoletĂ­; do tĂ©to metropole ho vracely dÄ›tskĂ© vzpomĂ­nky a nostalgickĂ© sny a hledanĂ˝ "filozofickĂ˝" smysl vyprávÄ›nĂ­. Autor uvádĂ­ ÄŤtenáře do luxusnĂ­ho mÄ›sta na samĂ©m konci stoletĂ­ a do prominentnĂ­ch spoleÄŤenskĂ˝ch vrstev. Vypravěč se zálibnĂ˝m potěšenĂ­m lĂ­ÄŤĂ­ nádhernĂ© salony a duchaplnĂ© konverzace, zve ÄŤtenáře k exkluzivnĂ­m tabulĂ­m - a to vše v příbÄ›hu vĂ©vodkynÄ› s krkolomnĂ˝m jmĂ©nem, jeĹľ odkazem zĂ­skala honosnĂ© sĂ­dlo a plánuje v nÄ›m zřídit luxusnĂ­ hotel a pak i muzeum celĂ© jednĂ© odcházejĂ­cĂ­ epochy a poklidnÄ› se tvářícĂ­ říše. Fuks ovšem netušil, Ĺľe napsal prĂłzu poslednĂ­ a jakoby na rozlouÄŤenou rozvĂ­jel panoptikálnĂ­ obraz zániku, plnĂ© truchlivĂ˝ch i grotesknĂ­ch a scĂ©n. Kapitoly vÄ›novanĂ© pohĹ™ebnĂ­m obĹ™adĹŻm nebo zrádnosti a mámivosti zrcadel patří k nezapomenutelnĂ˝m scĂ©nám ÄŤeskĂ© prĂłzy. Fuks sám charakterizoval, "Ĺľe nás zavádĂ­ hlavnÄ› do nejvyšší vĂ­deňskĂ© spoleÄŤnosti - na hostiny, kde se podávajĂ­ nejvybranÄ›jší jĂ­dla, z nichĹľ nÄ›která jsou zachycena i v receptech, do kuchynĂ­ a atmosfĂ©r knĂ­ĹľecĂ­ch salonĹŻ, do kulturnĂ­ho a sociálnĂ­ho ovzduší rakousko-uherskĂ© metropole z konce 19. století… a Ĺľe absurdita a grotesknost mnohĂ˝ch situacĂ­ opravňuje nejen odhalenĂ­ hlubokĂ˝ch soukromĂ˝ch tragĂ©diĂ­, ale i vážnĂ© zamyšlenĂ­ nad smyslem Ĺľivota jedince a soumrakem tehdejší vládnoucĂ­ třídy…" Ve FuksovÄ› charakteristickĂ©m vypravěčskĂ©m stylu a z jeho dobrĂ©ho rozmaru tak vznikl ojedinÄ›lĂ˝ "historickĂ˝" román. Jeden z autorovĂ˝ch vrcholĹŻ. Publikace: Vévodkyně a kuchařka - Ladislav Fuks. Řadu úspěšných próz, a většinou to byly "menší" příběhy o

tragédiích a černé grotesce nedávné doby, zakončil Ladislav Fuks

svým nejrozsáhlejším románem Vévodkyně a kuchařka (1983). Jeho

bohatá a zvláštní, temná i komická fantazie kroužící kolem vidiny

marnosti a absurdity světa a lidských osudů si dosud libovala v

příznačných kulisách zatěmněné Prahy. Autorova hra a ironie, stejně

jako smutek a groteska se v novém románě odehrávaly ve Vídni na

sklonku 19. století; do této metropole ho vracely dětské vzpomínky

a nostalgické sny a hledaný "filozofický" smysl vyprávění. Autor

uvádí čtenáře do luxusního města na samém konci století a do

prominentních společenských vrstev. Vypravěč se zálibným potěšením

líčí nádherné salony a duchaplné konverzace, zve čtenáře k

exkluzivním tabulím - a to vše v příběhu vévodkyně s krkolomným

jménem, jež odkaz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.