Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ladislav Cabada, Šárka Waisová: Etika a mezinárodní politika

Knihy

Ladislav Cabada, Šárka Waisová: Etika a mezinárodní politika

Hodnocení: 1x
  • 4

Již celá desetiletí probíhá diskuse o významu etiky pro mezinárodní politiku a její relevanci pro teoretické zkoumání mezinárodních vztahů. Tato diskuse je vedena mezi těmi, kteří říkají, že mezi etikou a zahraniční politikou neexistuje naprosto žádná spojitost, a těmi, kteří se domnívají, že morální hodnoty jsou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83819

Jaké má kniha
Etika a mezinárodní pol..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ladislav Cabada, Šárka Waisová: Etika a mezinárodní politika

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 246 Kč

Publikace: Etika a mezinárodní politika - Cabada Ladislav;Waisová Šárka. Již celá desetiletí probíhá diskuse o významu etiky pro mezinárodní politiku a její relevanci pro teoretické zkoumání mezinárodních vztahů. Tato diskuse je vedena mezi těmi, kteří říkají, že mezi etikou a zahraniční politikou neexistuje naprosto žádná spojitost, a těmi, kteří se domnívají, že morální hodnoty jsou esenciálním prvkem mezinárodních vztahů. Domníváme se, že v době, kdy ve jménu humanity a spravedlivé války vedeme vojenské » ... a dál?

Produkt Ladislav Cabada, Šárka Waisová: Etika a mezinárodní politika

Ladislav Cabada, Šárka Waisová: Etika a mezinárodní politika - parametry

Název produktu: Ladislav Cabada, Šárka Waisová: Etika a mezinárodní politika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 246 Kč
Maximální cena: 339 Kč
Ušetríte až: 93 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Již celá desetiletí probíhá diskuse o významu etiky pro mezinárodní politiku a její relevanci pro teoretické zkoumání mezinárodních vztahů. Tato diskuse je vedena mezi těmi, kteří říkají, že mezi etikou a zahraniční politikou neexistuje naprosto žádná spojitost, a těmi, kteří se domnívají, že morální hodnoty jsou esenciálním prvkem mezinárodních vztahů. Domníváme se, že v době, kdy ve jménu humanity a spravedlivé války vedeme vojenské intervence, zřizujeme mezinárodní trestní tribunály a soudy a trestáme válečné zločiny a zločiny proti lidskosti, není možné, abychom se v mezinárodní politice vzdali mravních a etických nároků. Ústřední hypotézou předkládané publikace je, že postmoderní státy hrají v mezinárodní politice roli nositelů a zprostředkovatelů tzv. kantovské etiky. Cesta k této zahraničně politické roli byla umožněna přechodem některých států k postmodernímu diskursu a schopností postmoderních států rekonstruovat národní zájem a realizovat principiální zahraniční politiku. V pěti

případových studiích naše kniha analyzuje přechod postmoderních států k morální zahraniční politice, její hlavní projevy a rovněž limity. Etika a mezinárodní politika - Šárka Waisová, Ladislav Cabada od authora Šárka Waisová, Ladislav Cabada a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.