Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ladislav Cabada, Karel Vodička: Politický systém České republiky

Učebnice/Odborná literatura

Ladislav Cabada, Karel Vodička: Politický systém České republiky

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Historie a současnost Třetí, aktualizované a rozšířené vydání Předkládaná práce je klíčovou studijní příručkou k politickému systému České republiky. Vyprodání prvního i druhého vydání a neutuchající zájem o tuto publikaci byly impulzem k jejímu třetímu vydání, reflektujícímu všechny volby a politické události do ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Politický systém České ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ladislav Cabada, Karel Vodička: Politický systém České republiky koupíte i tady

Specifikace Ladislav Cabada, Karel Vodička: Politický systém České republiky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 521 Kč

Kniha obsahuje analýzu všech základních oblastí významných pro fungování politického života i řadu důležitých faktografických údajů vztahujících se k českému politickému životu. ... a dál?

Produkt Ladislav Cabada, Karel Vodička: Politický systém České republiky

Ladislav Cabada, Karel Vodička: Politický systém České republiky - parametry

Název produktu: Ladislav Cabada, Karel Vodička: Politický systém České republiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 521 Kč
Maximální cena: 645 Kč
Ušetríte až: 124 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Historie a současnost Třetí, aktualizované a rozšířené vydání Předkládaná práce je klíčovou studijní příručkou k politickému systému České republiky. Vyprodání prvního i druhého vydání a neutuchající zájem o tuto publikaci byly impulzem k jejímu třetímu vydání, reflektujícímu všechny volby a politické události do konce roku 2010. Autoři považují diskusi o politickém systému za naléhavě potřebnou, neboť je nezbytným předpokladem sebereflexe každé moderní společnosti. Kniha obsahuje analýzu všech základních oblastí významných pro fungování politického života i řadu důležitých faktografických údajů, které se vztahují k českému politickému životu. Autoři podávají přehled moderní politologické teorie transformace, probírají hlavní principy současné demokracie v České republice a ústavní instituce na centrální i komunální úrovni, systém politických stran a vnitrostranické rozhodovací procesy. Pozornost je věnována historickému vývoji, vztahu mezi občany a politiky i perspektivám české politické kultury. Kniha zohledňuje výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v květnu 2010 a výsledky senátních a komunálních voleb v říjnu 2010. Z celkového synchronického pohledu je zachycen stav politického systému České republiky na konci roku 2010. Obsah: - Historické kořeny politického systému (vývoj od 1918 do rozdělení ČSFR 1992) - Základní principy politického systému (antitotalitní podstata demokracie v ČR) - Občané a politika (aspekty české politické kultury) - Organizované zájmy (zájmové skupiny, systém politických stran, masmedia) - Státní instituce a politický proces (parlament, prezident, vláda, soudní systém) - Komunální a regionální politika (obce a kraje jako samosprávné a správní orgány) - Transformace politického systém ČR ve středoevropském kontextu (šance, rizika) Publikace je určena studentům sociálních věd, stejně tak jako budoucím manažerům, ekonomům a právníkům. Obsahuje moderní politologické teorie, aplikované na realitu České republiky. Osvětluje politickou praxi a je též kronikou vývoje politického systému 1992-2010. Tím může sloužit jako přehledný zdroj informací a standardní příručka pro historiky, novináře, politiky, činitele veřejné správy, učitele i zainteresované laiky. První souhrnná publikace o politickému systému České republiky obsahuje analýzu všech základních oblastí našeho politického života i řadu důležitých faktografických údajů. Autoři podávají přehled moderních politologických teorií transformace, jež aplikují na realitu České republiky. Čtenář zde najde informace o historických kořenech našeho politického systému (systém první republiky a komunistického státu) včetně příčin, které vedly ke zhroucení komunistického systému a k česko-slovenskému rozdělení. Ladislav Cabada; Karel VodičkaHistorie a současnostPORTÁLKniha, čeština, 488 stran Karel VodičkaPORTÁL 2007Kniha, čeština, 374 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.