Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Lada

Knihy naučná literatura

Lada

Hodnocení: 1x
  • 4

Nová monografická publikace je výjimečným počinem v české knižní produkci v oblasti výtvarného umění. Přináší komplexní vyrovnaný pohled na všechny disciplíny Ladovy tvorby a především je mapuje velmi podrobně od prvního dochovaného obrázku z roku 1900 až po poslední obraz a knižní ilustrace z roku 1957. Kniha ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Lada
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lada koupíte i tady

Specifikace Lada

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 1 147 Kč

Nejrozsáhlejší obrazová monografie o jednom z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců, jehož proslulost již v době meziválečné přesáhla hranice tehdejšího Československa. ... a dál?

Produkt Lada

Lada - parametry

Název produktu: Lada
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 147 Kč
Maximální cena: 2 990 Kč
Ušetríte až: 1 843 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nová monografická publikace je výjimečným počinem v české knižní produkci v oblasti výtvarného umění. Přináší komplexní vyrovnaný pohled na všechny disciplíny Ladovy tvorby a především je mapuje velmi podrobně od prvního dochovaného obrázku z roku 1900 až po poslední obraz a knižní ilustrace z roku 1957. Kniha obsahuje výhradně barevné, velmi kvalitní reprodukce originálů. Doposud se tradovalo, že existuje maximálně 400 obrazů tzv. volné malířovy tvorby. Nová monografie jich reprodukuje kolem 450, řada dalších nebyla vědomě zařazena a ještě zhruba stovka zůstává nedostupná v některých soukromých sbírkách. Vedle volné tvorby je prezentováno na 150 originálů knižních ilustrací a 200 originálů novinových a časopiseckých kreseb, doplněných téměř třemi desítkami scénických a kostýmních návrhů. Řada unikátních obrazů je publikována vůbec poprvé, místo mají všechny významné Ladovy obrazové cykly – od souboru nejstarších pohlednic (1917) přes první Betlémy (1920), soubor Jak se dělají noviny (1928),

brilantní velkoformátové reprodukce cyklu Bez vody není života (1937) až po slavné Měsíce (1941). Najdeme tu pochopitelně Ladovy proslulé Zabijačky, Hospodské rvačky, velebné Tiché noci, jarní milenecká nokturna pod hvězdnatou oblohou, nesčetně zasněžených krajin, Jar i Podzimů, poprvé všechny čtvery Dětské hry (1936–1937), asi 35 variant Vodníků a 25 variant Ponocných! Monografie je vybavena 873 číslovanými celky děl, dále téměř 70 detaily a přibližně čtyřmi desítkami dokumentárních fotografií ze života umělce, počet reprodukcí dosahuje tisícovky. Svými parametry je kniha jednou z nejrozsáhlejších původních českých monografií. Pro zahraniční zájemce je kniha vybavena soupisem vyobrazených děl a resumé v angličtině. Publikace: Josef Lada - Jiří Olič. Obrazová monografie o jednom z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců, jehož proslulost již v době meziválečné přesáhla hranice tehdejšího Československa (např. vysoké hodnocení Pabla Picassa). Dnes se řadí mezi nejosobitější a nejvýraznější evropské kreslíře první poloviny 20. století a v domácím prostředí je snad nejpopulárnějším malířem v historii. Kniha na cca 750 tiskových stranách formátu 33,5 x 28 cm přináší více než 850 barevných reprodukcí Ladova díla. Kromě nejznámějšího a nejslavnějšího období třicátých a čtyřicátých let se autoři zaměřili také na rané umělcovy kresby, doposud téměř neznámé (1904-1918), jimž je věnována zhruba čtvrtina publikace. Dvacátá i závěrečná padesátá léta jsou rovněž zmapována velmi podrobně. Důraz byl kladen především na volnou tvorbu (téměř všechny dostupné obrazy z majetku institucí a soukromých sběratelů) a její reprodukování ve špičkové kvalitě. Cenné originály tvořily drtivou většinu obrazových předloh. Vůbec poprvé se tak českému čtenáři a mezinárodnímu divákovi dostává do rukou umělecký odkaz Josefa Lady (1887-1957) v takové šíři a důsledném polygrafickém zpracování. Pro zahraniční zájemce je kniha vybavena soupisem vyobrazených děl a resumé v němčině a angličtině.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.