Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Kurt Vonnegut Jr.: Tabatěrka z Bagomba

Próza - beletrie

Kurt Vonnegut Jr.: Tabatěrka z Bagomba

Hodnocení: 1x
  • 4

   Dlouholetý přítel Vonneguta – kritik a profesor angličtiny z Minnesotské univerzity Peter Reed chtěl napsat studii o Kurtu Vonnegutovi jako o spisovateli krátkých povídek. I zašel do archivu a ze starých vázaných vydání časopisů vyhledal krátké povídky, které vyšly v letech 1954–1961. Vybral 23 povídek, které se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kurt Vonnegut Jr.: Tabatěrka z Bagomba koupíte i tady

Specifikace Kurt Vonnegut Jr.: Tabatěrka z Bagomba

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 196 Kč

Dlouholetý přítel Vonneguta – kritik a profesor angličtiny z Minnesotské univerzity Peter Reed chtěl napsat studii o Kurtu Vonnegutovi jako o spisovateli krátkých povídek. I zašel do archivu a ze star ... a dál?

Produkt Kurt Vonnegut Jr.: Tabatěrka z Bagomba

Kurt Vonnegut Jr.: Tabatěrka z Bagomba - parametry

Název produktu: Kurt Vonnegut Jr.: Tabatěrka z Bagomba
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 347 Kč
Ušetríte až: 151 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

   Dlouholetý přítel Vonneguta – kritik a profesor angličtiny z Minnesotské univerzity Peter Reed chtěl napsat studii o Kurtu Vonnegutovi jako o spisovateli krátkých povídek. I zašel do archivu a ze starých vázaných vydání časopisů vyhledal krátké povídky, které vyšly v letech 1954–1961. Vybral 23 povídek, které se dosud knižně neobjevily, a nabídl je k vydání (vyšly v roce 1999). Povídky mají velmi široký záběr – od sci–fi přes Vonnegutovy zážitky válečné, školní léta, až příběhy ze života. Odrážejí celou jeho tvorbu a napovídají, odkud Vonnegutovi přicházely nápady na romány. PŘEKLAD: Jiří Popel Recenzie:Neobyčejné Vonnegutovy povídky Historie Vonnegutových krátkých literátních útvarů se datuje už do dob jeho studií, kdy působil jako novinář ve školních časopisech. Krátké povídky však začal psát až o něco později na konci čtyřicátých let ještě v době kdy pracoval jako tiskový mluvčí společnosti General Electric.

Jeho povídky si v padesátých a šedesátých letech získaly nesčetně věrných a nadšených čtenářů prestižních amerických časopisů Redbook, Collier´s, Cosmopolitan, The Saturday Evening Post a dalších. Část, přesně třiadvacet, těchto úspěšných povídek vyšlo v knize Vítejte v Opičárně. Zbylé však málem zmizely v propadlišti dějin. Nebýt však dlouholetého Vonnegutova přítele, kritika a profesora z katedry anglistiky na Minnesotské univerzitě Petera Reeda. Ten se rozhodl, že v archivech projde všechny časopisy, do kterých Vonnegut přispíval a najde povídky, které pak vydá knižně... Povídky, které v Tabatěrce z Bagomba naleznete, jsou ukázkou Vonnegutova neobyčejného spisovatelského talentu, který je v tomto případě prezentován obdivuhodnou zručností a schopností psát krátké literární útvary. převzato: part.cz, Kateřina Grimmová Jedná se o povídky z období 1954 - 1961, na něž v úvodu Vonnegut vzpomíná jako na zlatou éru časopiseckých povídek. Bylo to v době, kdy dodavatelem zábavných příběhů pro volný čas obyvatel, jímž se brzy nato stala televize, byla řada časopisů, které sháněly a otiskovaly povídky. Kurt jr. VonnegutARGO 2001Kniha, čeština, 288 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.