Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Kontingent Press Lovec - Andrew Macdonald

Knihy

Kontingent Press Lovec - Andrew Macdonald

Hodnocení: 1x
  • 4

William Luther Pierce je autorem této knihy, kterou stejně jako Turnerovy deníky napsal pod pseudonymem Andrew Macdonald. Joseph Paul Franklin je muž, který mezi lety 1977 a 1980 zastřelil více než dvacet lidí, černých i bílých, kteří praktikovali rasové míšení. A tomuto muži, jeho pohnutkám a jeho vražednému dílu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Kontingent Press Lovec - Andrew Macdonald

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 222 Kč

William Luther Pierce je autorem této knihy, kterou stejně jako Turnerovy deníky napsal pod pseudonymem Andrew Macdonald. Joseph Paul Franklin je muž, který mezi lety 1977 a 1980 zastřelil více než dvacet lidí, černých i bílých, kteří praktikovali rasové míšení. A tomuto muži, jeho pohnutkám a jeho vražednému dílu Pierce v roce 1989 svou knihu věnoval. Zatímco v Turnerových denících Pierce popisuje fiktivní povstání bílé rasistické organizace, které vede až k atomové válce a vyhlazení veškerého nebílého » ... a dál?

Produkt Kontingent Press Lovec - Andrew Macdonald

Kontingent Press Lovec - Andrew Macdonald - parametry

Název produktu: Kontingent Press Lovec - Andrew Macdonald
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 222 Kč
Maximální cena: 222 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

William Luther Pierce je autorem této knihy, kterou stejně jako Turnerovy deníky napsal pod pseudonymem Andrew Macdonald. Joseph Paul Franklin je muž, který mezi lety 1977 a 1980 zastřelil více než dvacet lidí, černých i bílých, kteří praktikovali rasové míšení. A tomuto muži, jeho pohnutkám a jeho vražednému dílu Pierce v roce 1989 svou knihu věnoval. Zatímco v Turnerových denících Pierce popisuje fiktivní povstání bílé rasistické organizace, které vede až k atomové válce a vyhlazení veškerého nebílého obyvatelstva na Zemi, Lovec měl být podle Pierce "více realističtější". A tak zatímco Turnerovy deníky i přes to, že se staly inspirací mnoha skutečných zločinů z nenávisti, zůstávají spíše četbou z oblasti science fiction, Lovec je děsivě skutečný. Příběh románu, který se odehrává někdy na konci osmdesátých let, je postaven na akcích a uvažování hlavní postavy knihy, Oscara Yeagera (Yeager je poangličtělá verze německého jaeger, čili lovec). Yeager je veterán z Vietnamu, který pracuje ve Washington D.C. jako technický konzultant na volné noze pro ministerstvo obrany. Znechucen tím, jak se společnost okolo něj mění, vyráží na "lov" a na odlehlých místech střílí rasově smíšené páry, které si předtím vybral na ulici. Jak se proti němu obrací hněv veřejnosti, kterou skrze média tlumočí různí občanští aktivisté, zaměřuje svou nenávist i na ně a během série atentátů povraždí ty nejpřednější z nich. Většinou Židy. Při jedné vraždě však udělá chybu a je dopaden vysoce postaveným agentem FBI Ryanem. Ten jej nezatýká a místo toho mu nabízí, že ho nechá na svobodě, když pro něj Yeager bude zabíjet vlivné Židy, kteří se prý snaží ovládnout FBI. Yeager je překvapen a nechápe, proč zrovna Židy. Ačkoliv je Yeager rasista, není antisemitou. To ovšem překvapuje i agenta Ryana, který si díky tomu, že většina Yeagerových obětí byli Židé, myslí opak. V této chvíli se kniha od Yeagerových vražedných rasistických akcí posouvá ke klasickému antisemitismu. Pierce pomocí Yeagera, který toho o Židech příliš neví a ke kterým cítí spíše sympatie, začíná svou nenávistnou anitsemitskou ideologii popisovat od samého začátku, bod po bodu. Yeager je horlivým žákem, který se chce o Židech všechno dozvědět a v jeho hledání mu pomáhá jak agent Ryan, tak i lidé z organizace Národní liga, jíž se Yeager stává členem. V jejich vzájemných rozhovorech, ale i v Yeagerových monolozích, které při svém "studiu" vede, se setkáváme se všemi představitelnými antisemitskými stereotypy a argumenty, které lze jen najít. Ačkoliv si Pierce s románovým podáním své nenávistné ideologie dal velikou práci (mezi Turnerovými deníky a Lovcem je rozdíl 11 let), není příliš přesvědčivý. To, jak Yeager postupně "objevuje" světové židovské spiknutí a z člověka nejprve se Židy sympatizujícího se nakonec stává horlivý antisemita, je psáno Piercovou naivní formou a jako u všech antisemitských tvrzení jde o směs polopravd, vytržení z kontextu a sprosté lži. Ale právě proto, že kniha obsahuje téměř kompletní výčet


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.