Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Kolektiv: Vábení Kailásu - moderní povídky z Tibetu

Knihy

Kolektiv: Vábení Kailásu - moderní povídky z Tibetu

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Antologie povídek tří tibetských a dvou čínských autorů, jejímž pojítkem je společné téma - Tibet. V dětství tito autoři zažili "Kulturní revoluci" a v 80. letech se někteří podíleli na vzniku tzv. literatury hledání kořenů. Tento směr se vrací k počátku čínské civilizace a také k počátku lidstva jako ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kolektiv: Vábení Kailásu - moderní povídky z Tibetu koupíte i tady

Specifikace Kolektiv: Vábení Kailásu - moderní povídky z Tibetu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 255 Kč

Antologie povídek tří tibetských a dvou čínských autorů, jejímž pojítkem je společné téma – Tibet. Někteří z nich se v 80. letech podíleli na vzniku tzv. literatury hledání kořenů, jejíž poetika se vrací k samotnému počátku čínské civilizace. ... a dál?

Produkt Kolektiv: Vábení Kailásu - moderní povídky z Tibetu

Kolektiv: Vábení Kailásu - moderní povídky z Tibetu - parametry

Název produktu: Kolektiv: Vábení Kailásu - moderní povídky z Tibetu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 255 Kč
Maximální cena: 369 Kč
Ušetríte až: 114 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Antologie povídek tří tibetských a dvou čínských autorů, jejímž pojítkem je společné téma - Tibet. V dětství tito autoři zažili "Kulturní revoluci" a v 80. letech se někteří podíleli na vzniku tzv. literatury hledání kořenů. Tento směr se vrací k počátku čínské civilizace a také k počátku lidstva jako takového. Vyprávění proto často přebírá formu mýtu či legendy, a autoři používají převážně motivy, které jsou svou podstatou spojeny s životem člověka, s tím nejzákladnějším a nejprimitivnějším, co tvoří samotnou esenci lidského bytí, jež je v dílech hledání kořenů často pojímáno jako holý boj o přežití. Povídky patří k nejreprezentativnějším dílům jednotlivých autorů, co se týče tibetské tematiky. Antologie uvádí tento literární proud do našeho kulturního prostředí poprvé. Překlad: Monika Dohnalová, Anna Doležalová, Kamila Hladíková, Martin Slobodník Předmluva: Olga Lomová Doslov a vysvětlivky: Martin Slobodník Medailony autorů: Kamila Hladíková Fotografie na obálce: Pavol

Breier Klenot světové literatury Příběhy obsažené v tomto svazku byly vybrány z Masnáwí, základního Rúmího díla. Rúmí byl zakladatelem řádu tančících dervišů, básník, mystik a mudrc XIII. století. Masnáwí bylo považováno za komentář ke Koránu, a proto nebylo studováno pouze mezi derviši, ale i věřícími v mešitách. Brzy vznikly jak překlady, tak komentáře jeho díla psaného v perštině a jeho dílo se stalo zdrojem tradičního učení. Verše Koránu, citáty proroka, přísloví, biblické legendy, buddhistické a hinduistické příběhy, anekdoty všedního dne - to vše se stalo Rúmího inspirací, aby objasnil súfijské učení, které se nám tak představuje jako živá tradice, která je srozumitelná a dostupná každému - jinými slovy, jeho dílo se stalo pokladnicí moudrosti pro celé lidstvo. (moderní povídky z Tibetu) Vábení Kailásu. Moderní povídky z Tibetu. Antologie patnácti povídek tří tibetských (Alai, Taši Dawa a Sebo) a dvou čínských autorů (Ma Ťien a Ma Jüan), jejímž pojítkem je společné téma - současný Tibet. Přestože se jednotliví autoři i jejich díla od sebe velmi výrazně liší, je možno mezi nimi najít i mnoho společného.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.