Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Kolektiv autorů: Pravidla českého pravopisu

Učebnice/Odborná literatura

Kolektiv autorů: Pravidla českého pravopisu

Hodnocení: 1x
  • 4

Úkolem pravidel českého pravopisu je pomoci uživateli jazyka tam, kde si není jist způsobem zápisu slova. Pravidla představují soubor doporučení, jejich užívání není závazné, ale všeobecně je považováno za projev kultivovanosti, jazykové vytříbenosti a dobrého stylu. Jednotný způsob zápisu spisovného jazyka je též ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kolektiv autorů: Pravidla českého pravopisu koupíte i tady

Specifikace Kolektiv autorů: Pravidla českého pravopisu

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 321 Kč

Úkolem pravidel českého pravopisu je pomoci uživateli jazyka tam, kde si není jist způsobem zápisu slova. Pravidla představují soubor doporučení, jejich užívání není závazné, ale všeobecně je považováno za projev kultivovanosti, jazykové vytříbenosti a dobrého stylu. Jednotný způsob zápisu spisovného jazyka je též podmínkou pro možnost porozumění textu. Pravidla českého pravopisu Lingea jsou určena jak žákům a studentům, kteří právě získávají povědomí (nejen) o pravopisných zákonitostech češtiny, tak všem, » ... a dál?

Produkt Kolektiv autorů: Pravidla českého pravopisu

Kolektiv autorů: Pravidla českého pravopisu - parametry

Název produktu: Kolektiv autorů: Pravidla českého pravopisu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 321 Kč
Maximální cena: 490 Kč
Ušetríte až: 169 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Úkolem pravidel českého pravopisu je pomoci uživateli jazyka tam, kde si není jist způsobem zápisu slova. Pravidla představují soubor doporučení, jejich užívání není závazné, ale všeobecně je považováno za projev kultivovanosti, jazykové vytříbenosti a dobrého stylu. Jednotný způsob zápisu spisovného jazyka je též podmínkou pro možnost porozumění textu. Pravidla českého pravopisu Lingea jsou určena jak žákům a studentům, kteří právě získávají povědomí (nejen) o pravopisných zákonitostech češtiny, tak všem, kdo vědí, že forma může být stejně důležitá jako obsah - pravopisná chyba může degradovat i brilantní myšlenky! Od roku 1993 vycházejí Pravidla českého pravopisu v téměř nezměněné podobě, ačkoliv se naše každodenní slovní zásoba obohatila o řadu nových slov (cappuccino, e-mailovat, lasagne, scrabble, on-line). K vytvoření Pravidel Lingea tudíž vedla potřeba doplnit stávající seznam o další slova a také k nim připojit více informací (zvl. tvaroslovného rázu). Pravidla nemají být příručkou k zjišťování tvaroslovných údajů, přesto na ně uživatelé obvykle spoléhají a někde jim i autoři vyjdou vstříc. Další výhodou Pravidel Lingea je to, že Dodatek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky je zapracován přímo do hesláře, takže si nemusíte složitě dohledávat, jestli vámi preferovaná pravopisná podoba je také správná (např. bonbon i bonbón, kurziva i kurzíva, alkoholismus i alkoholizmus). stran 896 hesel 65 000 Elektronickou verzi slovníku využijete přímo při práci na počítači. Rychlé přepínání mezi heslářem a výkladovou částí a fulltextové vyhledávání vám usnadní orientaci v díle. Aplikace vytvořená na míru tomuto titulu umožňuje rychlé přepínání mezi slovníkovou a gramatickou částí, snadné vyhledávání slov i procházení kapitol gramatické části. Zobrazení všech informaci je velmi přehledné, s barevným odlišením názvů kapitol, příkladů či tabulek. Díky fulltextovému hledání můžete najít např. všechna slovní spojení se slovem náměstí či třída.Oproti knižní verzi obsahuje další užitečné kapitoly, např. o skloňování příjmení či zeměpisných vlastních jménech. Pravidla českého pravopisu Lingea jsou určena jak žákům a studentům, kteří právě získávají povědomí (nejen) o pravopisných zákonitostech češtiny, tak i široké veřejnosti. Klíčové vlastnosti: 896 stran 65 000 hesel Aktuální slovní zásoba, nová slova a zeměpisné názvy Podrobné tvaroslovné informace u každého hesla Dodatek MŠMT ČR zapracovaný přímo do hesláře a aplikovaný na řadu dalších slov Podrobné kapitoly o pravopisných pravidlech včetně velkého množství příkladů Užitečné příklady přímo v hesláři Rámečky se zajímavými informacemi a poučením Naznačení dělení slov Seznam antických jmen, slovník zkratek, tabulky skloňování... Publikace: Pravidla českého pravopisu - správně česky + CD - neuveden. Jsou nejobsáhlejší, nejpodrobnější a nejaktuálnější příručkou tohoto typu na našem trhu. Na více než 120 stranách z celkových 896 podrobně vysvětlují problematické jevy českého pravopisu,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.