Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Kolektiv autorů: Francouzská čítanka

Učebnice/Odborná literatura

Kolektiv autorů: Francouzská čítanka

Hodnocení: 1x
  • 4

FRANCOIS BON - Mécanique (Verdier, 2001) VIRGINIE DESPENTESOVÁ - Teen Spirit (Grasset & Fasquelle, 2002) THIERRY JONQUET - Moloch (Gallimard, 1998) LESLIE KAPLAN - Le Psychanaliste (P.O.L., 1999) PIERRE MICHON ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kolektiv autorů: Francouzská čítanka koupíte i tady

Specifikace Kolektiv autorů: Francouzská čítanka

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 194 Kč

Základním záměrem této publikace je ukázat současnou francouzskou literaturu, jak ji český čtenář zatím nezná. Čítanka představuje významné francouzské autory, jejichž texty u nás dosud knižně nevyšly ... a dál?

Produkt Kolektiv autorů: Francouzská čítanka

Kolektiv autorů: Francouzská čítanka - parametry

Název produktu: Kolektiv autorů: Francouzská čítanka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 324 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

FRANCOIS BON - Mécanique (Verdier, 2001) VIRGINIE DESPENTESOVÁ - Teen Spirit (Grasset & Fasquelle, 2002) THIERRY JONQUET - Moloch (Gallimard, 1998) LESLIE KAPLAN - Le Psychanaliste (P.O.L., 1999) PIERRE MICHON - La Grande Beune (Verdier, 1996) PATRICK MODIANO - La Petite Bijou (Gallimard, 2001) MARIE NDIAYE - Rosie Carpe (Minuit, 2001) CHRISTIAN OSTER - Dans le train (Minuit, 2002) DAI SIJIE - Balzac et la petite tailleuse chinoise (Gallimard, 2000) TANGUY VIEL - L´Absolue perfection du crime (Minuit, 2001)

FRANCOUZSKO-ČESKÉ ZRCADLOVÉ VYDÁNÍ Základním záměrem této publikace je ukázat současnou francouzskou literaturu, jak ji český čtenář zatím nezná. To znamená představit zejména významné autory, jejichž texty u nás nebyly dosud přeloženy, nevyšly knižně. Současná francouzská literatura je nesmírně široký pojem: knih vychází ve Francii každoročně stovky a není ani v silách běžného čtenáře udržet si dokonalý přehled o veškeré nové produkci. Navíc francouzskou literaturu už dlouho nelze omezovat geograficky jen na území Francie - frankofonní (francouzsky psaná) literatura zahrnuje tvorbu autorů z některých afrických a arabských zemí, z části Belgie, Kanady, Libanonu, Lucemburska, Švýcarska atd. Není tedy možné, aby jedna antologie obsáhla celou zmíněnou škálu frankofonní literární tvorby. Autoři knihy proto zvolili cestu postupného omezování, vymezení mantinelů: jejich Čítanka představuje pozoruhodná díla autorů pouze francouzských. Vyhýbá se spisovatelům z oblasti Maghrebu a Afriky vůbec, které představila Africká čítanka (Gutenberg, 2003), podobně texty provenience quebecké, jimž se vyčerpávajícím způsobem věnovala publikace Hledání Ameriky (Host, 2003). Ale nezařazuje třeba ani texty autorů původem z Belgie či Švýcarska, kteří by si zasloužili vlastní sborník. Jediným krokem do jiných krajů je v Čítance úryvek z románu Dai Sijieho, autora pocházejícího z Číny, ale dnes žijícího ve Francii. To proto, že čínský hlas má dnes ve francouzské literatuře poměrně silné zastoupení. Při výběru autoři pamatovali jak na mladé, tak na zavedené autory, chtěli představit jak současné spisovatele, tak spisovatelky. Časově oblast pro výběr textů vydělili rozpětím posledních deseti let. I tak by možná poučený čtenář čekal jinou volbu: Beigbeder, Echenoz, Fernandez, Henri-Lévy, Houellebecq, Germainová, Quignard, Tristan, Vargas… Ovšem autoři chtěli představit autory významné, nicméně v Čechách dosud nepublikované. Výjimku z pravidla tvoří pouze Patrick Modiano, zavedený a známý spisovatel, jenž byl u nás překládán jako téměř jediný ze současných francouzských autorů už před rokem 1989. Od vydání jeho poslední české knihy však uplynulo osmnáct let. Dále se autoři pokusili alespoň namátkou obsáhnout široké spektrum žánrové různosti současné tvorby, proto nabízí jak texty z literárních výšin (Michon, Ndiaye), tak i z nižších poloh (Despe


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.