Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Klaus Honnef: Warhol

Učebnice/Odborná literatura

Klaus Honnef: Warhol cena od 0 Kč

Klaus Honnef: Warhol

Hodnocení: 1x
  • 4

Andy Warhol (1928–1987) byl americký malíř, grafik, filmový tvůrce a vůdčí osobnost amerického hnutí pop artu. Během 60. let se Warhol vypracoval - z tvůrce inzerátů se stal jeden z nejproslulejších amerických umělců své doby. Se svými spolupracovníky Warhol definoval základní pojmy této dekády. Začal malovat známé ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Klaus Honnef: Warhol - parametry

Název produktu: Klaus Honnef: Warhol
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Andy Warhol (1928–1987) byl americký malíř, grafik, filmový tvůrce a vůdčí osobnost amerického hnutí pop artu. Během 60. let se Warhol vypracoval - z tvůrce inzerátů se stal jeden z nejproslulejších amerických umělců své doby. Se svými spolupracovníky Warhol definoval základní pojmy této dekády. Začal malovat známé americké produkty, jako např. plechovky Campbellovy polévky od společnosti Campbell Soup Company. Také se věnoval tvorbě portrétů takových známých osobností, jakými byli například Marilyn Monroe, Elvis Presley, Muhammad Ali, Troy Donahue nebo Elizabeth Taylor. V této době Warhol založil umělecké studio „The Factory“ („Továrna“), v němž se obklopil širokou škálou umělců, spisovatelů, hudebníků a undergroundových celebrit. V srpnu 1962 začal Warhol s masovou produkcí sítotisků. Snažil se tak vytvářet umění nejen z masových výrobků, ale i v masovém měřítku. Metoda pryžového razítka mu najednou začala připadat „příliš domácká“. Prohlásil: „Jsem neobyčejně pasivní. Beru věci tak, jak jsou. Pouze se dívám, pozoruji svět.“ Tím, že v průběhu tvůrčího procesu minimalizoval pohled na věc, rozpoutal uměleckou revoluci - jeho práce se staly velmi rychle nejenom kontroverzní, ale i populární. Díla, která vznikla v této době, byla spojena především s americkou pop-kulturou. Warhol zobrazoval různým způsobem dolarové bankovky, celebrity, značkové produkty a obrázky z novinových útržků. Tyto předměty jsou na plátně na první pohled rozpoznatelné a často působí na masy. Tento fakt Warhola fascinoval ze všeho nejvíce, a proto je sjednocujícím prvkem veškeré jeho tvorby 60. let. Tato kniha je ideálním úvodem do jeho života a díla. Andy Warhol is recognized today as the most important exponent of the Pop Art movement. He overturned the traditional understanding of art and placed in its stead a concept that retracts the individuality of the artist. Warhol was a critical observer of American society, exposing his compatriots' consumerism in his paintings ("Campbell-" and "Brillo" series), as well as their fascination for sensational journalism. In 1963 Warhol founded his "Factory" in New York, literally a manufactory of ideas and work, which influenced film in the 1960s, published the influential magazine "Interview" in the late 1970s, and also produced Warhol's own artwork: Warhol conceived the idea, and a "worker" in his factory carried it out. The work remained (consciously) unsigned - a fact which nevertheless did nothing to diminish Warhol's reputation. He once complained that rich New Yorkers would willingly hang his "Electric Chain" in their living rooms - as long as its colours co-ordinated with the wallpaper and draperies.         Andy Warhol je považovaný za najdôležitejšieho predstaviteľa pop artu. Nadviazal na tradíciu silno subjektívneho umelca, ktorý sebe vlastným spôsobom vystupoval s ostrou kritikou americkej konzumnej spoločnosti (napr. séria Cambellových polievok) inšpirovaný aj komiksovou kultúrou. V r. 1963 otvoril v New Yorku svoju "To


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.