Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Kazuo Ishiguro: Malíř pomíjivého světa

Knihy

Kazuo Ishiguro: Malíř pomíjivého světa

Hodnocení: 0x
  • 4

Malíř pomíjivého světa - Kazuo Ishiguro Druhý román Kazua Ishigura Malíř pomíjivého světa nás přivádí do Japonska po konci druhé světové války, kdy mnozí z těch, kteří zemi přivedli do zkázy, čelí historické změně a svému svědomí. Jedním z nich je i vypravěč, malíř Ono, věhlasný umělec, který své umění odevzdal do ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86786
skladem

Jaké má kniha
Malíř pomíjivého světa
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kazuo Ishiguro: Malíř pomíjivého světa koupíte i tady

Specifikace Kazuo Ishiguro: Malíř pomíjivého světa

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 143 Kč

Druhý román Kazua Ishigura Malíř pomíjivého světa nás přivádí do Japonska po konci druhé světové války, kdy mnozí z těch, kteří zemi přivedli do zkázy, čelí historické změně a svému svědomí. Jedním z nich je i vypravěč, malíř Ono, věhlasný umělec, který své umění odevzdal do služeb válečného režimu. Ono nespáchá sebevraždu, jak to učinili mnozí jiní; namísto toho se pokouší ve své paměti zrekonstruovat svou životní cestu. Poté, co mu ve válce zemřela manželka a syn, mu totiž zbývá poslední úkol – provdat dceru, » ... a dál?

Produkt Kazuo Ishiguro: Malíř pomíjivého světa

Kazuo Ishiguro: Malíř pomíjivého světa - parametry

Název produktu: Kazuo Ishiguro: Malíř pomíjivého světa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 143 Kč
Maximální cena: 232 Kč
Ušetríte až: 89 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Malíř pomíjivého světa - Kazuo Ishiguro Druhý román Kazua Ishigura Malíř pomíjivého světa nás přivádí do Japonska po konci druhé světové války, kdy mnozí z těch, kteří zemi přivedli do zkázy, čelí historické změně a svému svědomí. Jedním z nich je i vypravěč, malíř Ono, věhlasný umělec, který své umění odevzdal do služeb válečného režimu. Ono nespáchá sebevraždu, jak to učinili mnozí jiní; namísto toho se pokouší ve své paměti zrekonstruovat svou životní cestu. Poté, co mu ve válce zemřela manželka a syn, mu totiž zbývá poslední úkol – provdat dceru, což se v poválečném Japonsku stále ještě neobejde bez důkladného prověřování rodinné historie. Jeho pohled do minulosti se ovšem vyznačuje zvláštní strategií, v níž se slučuje upřímné hledání pravdy a prozření se záměrnou manipulací, vytěsňováním, přetrvávajícím sebeklamem a melancholií. Ishiguro nám skrze svého nespolehlivého vypravěče pronikavě předvádí, jakými cestami se ubírá naše paměť a jak se ji snažíme prezentovat svému okolí, abychom si o sobě vytvořili „dobrý příběh“. Malíř pomíjivého světa se tak stává komplexním obrazem plným skrytého napětí mezi realitou a vlastní fikcí – obrazem, který je v dnešní době více než aktuální. z kategorie Knihy | Beletrie | Světová beletrie od Argo naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Román jednoho z nejuznávanějších současných britských spisovatelů se vrací do Japonska těsně po druhé světové válce.


Přidat recenzi pro Kazuo Ishiguro: Malíř pomíjivého světa

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.