Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Katja Schneidt: Uvězněna v rodné zemi

Knihy

Katja Schneidt: Uvězněna v rodné zemi

Hodnocení: 1x
  • 4

Katja Schneidtová je mladá emancipovaná žena, která miluje život a ráda se baví.. Dokud nepozná Mahmuda. Zamilují se do sebe a nastěhují do společného bytu. Ale pak její turecký přítel zničehonic ukáže svou pravou tvář – tvář tyrana. Katja se náhle uprostřed moderní Evropy ocitá v neznámém, paralelním světě islámské ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Uvězněna v rodné zemi
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Katja Schneidt: Uvězněna v rodné zemi koupíte i tady

Specifikace Katja Schneidt: Uvězněna v rodné zemi

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 223 Kč

Katja Schneidtová je mladá emancipovaná žena, která miluje život a ráda se baví. Dokud nepozná Mahmuda. Zamilují se do sebe a nastěhují do společného bytu. Ale pak její turecký přítel zničehonic ukáže ... a dál?

Produkt Katja Schneidt: Uvězněna v rodné zemi

Katja Schneidt: Uvězněna v rodné zemi - parametry

Název produktu: Katja Schneidt: Uvězněna v rodné zemi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 223 Kč
Maximální cena: 265 Kč
Ušetríte až: 42 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Katja Schneidtová je mladá emancipovaná žena, která miluje život a ráda se baví.. Dokud nepozná Mahmuda. Zamilují se do sebe a nastěhují do společného bytu. Ale pak její turecký přítel zničehonic ukáže svou pravou tvář – tvář tyrana. Katja se náhle uprostřed moderní Evropy ocitá v neznámém, paralelním světě islámské společnosti a je konfrontována s jejími zákony. Poté, co ji partner několikrát zbije málem k smrti, sebere všechnu svou odvahu a uprchne. Stává se však psancem a dodnes žije pod neustálou hrozbou pomsty jeho tureckého klanu. Ukázka z textu Když jsem otevřela dveře bytu, Mahmud stál v předsíni s rukama zkříženýma na prsou a mračil se.  „Odkud jdeš?“ obořil se na mne, než jsem stačila pozdravit.  „Zlato, co je to za otázku? Přece víš, že jsem byla u mámy,“ podivila jsem se.  Cítila jsem, jak ve mně roste strach. Najednou, z ničeho nic, na mě Mahmud začal bez varování řvát.  „Děláš ze mě hlupáka, Katjo? Na cestu tam i zpátky ti stačí hodina. To bys tu musela být nanejvýš v sedm! A teď je skoro deset,“ vypočítával. „Ptám se tě naposled: Kdes byla mezitím?“  Situace mi připadala tak absurdní, že se mi ve vší panice chtělo smát. Přirozeně jsem se snažila úsměv potlačit, ale moc se mi to nepodařilo. Mahmud si pochopitelně myslel, že se mu vysmívám, a děsivě se rozlítil. Než mi došlo, co se děje, zasáhl mě tvrdě pěstí do tváře.  Ještě nikdy mě nikdo neuhodil a já na to nebyla vůbec připravená. Ztratila jsem rovnováhu a upadla na zem. Mahmud teď ztratil veškeré zábrany a vrhl se na mne. Mlátil mě do hlavy a kopal do mne a já neměla sebemenší šanci se mu ubránit. Stočila jsem se do klubíčka, abych se chránila, jak nejlépe to šlo.  Připadalo mi jako věčnost, než mě konečně nechal. Celou dobu jsem si říkala, že je to jen zlý sen, ale zároveň jsem věděla: tohle je hořká realita… Autobiografický příběh mladé ženy z Evropy, která je úplně stejná jako tisíce jiných. Až na jednu drobnost. Potkala a zamilovala se do muslima. Ačkoliv je Katja dál uprostřed moderního světa a dál žije v Evropě, v zemi, kde se narodila, přesto je uvězněná v rodné zemi. Turecký přítel ji rychle uvedl do reality. Platí pro ni jeho zákony a zákony tureckého klanu. Poté, co ji Mahmud několikrát téměř umlátí k smrti, sebere všechno odvahu a uteče a tím se stane psancem, dodnes žijícím pod neustálou ...


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.