Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Katja Doubeková: KATEŘINA KEPLEROVÁ

Knihy

Katja Doubeková: KATEŘINA KEPLEROVÁ cena od 0 Kč

Katja Doubeková: KATEŘINA KEPLEROVÁ

Hodnocení: 1x
  • 3.5

V20026932 Leonberg, prosinec 1617 V přísnÄ› stĹ™eĹľenĂ©m mÄ›stskĂ©m Ĺľaláři ÄŤeká sedmdesátiletá vdova KateĹ™ina Keplerová, známá svĂ˝m lĂ©ÄŤitelskĂ˝m umÄ›nĂ­m na svĹŻj proces, neboĹĄ byla obĹľalována z ÄŤarodÄ›jnictvĂ­. Všichni obyvatelĂ© mÄ›sta popichovanĂ­ zkorumpovanĂ˝m fojtem se proti kdysi ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Katja Doubeková: KATEŘINA KEPLEROVÁ - parametry

Název produktu: Katja Doubeková: KATEŘINA KEPLEROVÁ
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

V20026932 Leonberg, prosinec 1617 V přísnÄ› stĹ™eĹľenĂ©m mÄ›stskĂ©m Ĺľaláři ÄŤeká sedmdesátiletá vdova KateĹ™ina Keplerová, známá svĂ˝m lĂ©ÄŤitelskĂ˝m umÄ›nĂ­m na svĹŻj proces, neboĹĄ byla obĹľalována z ÄŤarodÄ›jnictvĂ­. Všichni obyvatelĂ© mÄ›sta popichovanĂ­ zkorumpovanĂ˝m fojtem se proti kdysi obdivovanĂ© lĂ©ÄŤitelce a stateÄŤnĂ© ĹľenÄ›, která sama vychovala ÄŤtyĹ™i dÄ›ti, spikli, pomluvili ji a svalili na ni vinu za veškerá ĂşmrtĂ­ neduhy a Ăşrazy. TeÄŹ uĹľ ji pĹ™ed upálenĂ­m na hranici mĹŻĹľe zachránit pouze sám cĂ­saĹ™. O záchranu svĂ© matky ze všech sil usiluje takĂ© slavnĂ˝ dvornĂ­ astronom Johannes Kepler. Se zmÄ›nou panovnĂ­ka, zhoršujĂ­cĂ­ se pozicĂ­ protestantĹŻ a rozmáhajĂ­cĂ­m se ÄŤarodÄ›jnickĂ˝m procesĹŻm však klesá i KeplerĹŻv vliv. Nakonec se mu ale pĹ™ece jen podaří vymoci si dobrozdánĂ­ právnĂ­kĹŻ z univerzity v TĂĽbingenu, kteří rozhodnou, Ĺľe vzhledem k pokroÄŤilosti vÄ›ku a nepĹ™esvÄ›dÄŤivosti dĹŻkaznĂ­ho materiálu má bĂ˝t obĹľalovaná propuštÄ›na a zproštÄ›na nepravdivĂ©ho nařčenĂ­... Leonberg, prosinec 1617 V přísně střeženém městském žaláři čeká sedmdesátiletá vdova Kateřina Keplerová, známá svým léčitelským uměním na svůj proces, neboť byla obžalována z čarodějnictví. Všichni obyvatelé města popichovaní zkorumpovaným fojtem se proti kdysi obdivované léčitelce a statečné ženě, která sama vychovala čtyři děti, spikli, pomluvili ji a svalili na ni vinu za veškerá úmrtí neduhy a úrazy. Teď už ji před upálením na hranici může zachránit pouze sám císař. O záchranu své matky ze všech sil usiluje také slavný dvorní astronom Johannes Kepler. Se změnou panovníka, zhoršující se pozicí protestantů a rozmáhajícím se čarodějnickým procesům však klesá i Keplerův vliv. Nakonec se mu ale přece jen podaří vymoci si dobrozdání právníků z univerzity v Tübingenu, kteří rozhodnou, že vzhledem k pokročilosti věku a nepřesvědčivosti důkazního materiálu má být obžalovaná propuštěna a zproštěna nepravdivého nařčení... Kateřina Keplerová - Matka slavného astronoma obviněna z čarodějnictví


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.