Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Katherine Webb: Reverendova žena

Próza - beletrie

Katherine Webb: Reverendova žena cena od 0 Kč

Katherine Webb: Reverendova žena

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Spisovatelku Leah, která zrovna trpí nedostatkem inspirace, požádá její bývalý přítel, aby mu pomohla identifikovat tělo vojáka z 1. světové války, u něhož se našly dva dopisy, adresované Hester Cannigové a odkazující k dávné tragédii. Leah, zaujata příběhem, začíná pomalu rozkrývat dávný příběh osudové ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Katherine Webb: Reverendova žena - parametry

Název produktu: Katherine Webb: Reverendova žena
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Spisovatelku Leah, která zrovna trpí nedostatkem inspirace, požádá její bývalý přítel, aby mu pomohla identifikovat tělo vojáka z 1. světové války, u něhož se našly dva dopisy, adresované Hester Cannigové a odkazující k dávné tragédii. Leah, zaujata příběhem, začíná pomalu rozkrývat dávný příběh osudové lásky, která člověka může dohnat až k šílenství, a hrůzné vraždy. Ukázka z textu „Jak se zdá, ta paní spadla do pěkného průšvihu, co?“ nadhodil Ryan a přitom horkou vodou zaléval další porci instantní kávy. „Co si o tom myslíš?“ „Těžko říct. Stalo se něco nepěkného. S důsledky se musela vypořádat sama, protože náš chlápek někam zmizel a pak šel na frontu. Pisatelka byla přesvědčená, že on o těch událostech něco ví,“ přemýšlela Leah nahlas. Konečně se na Ryana podívala. Stál k ní zády, takže to bylo bezpečnější. Dlouhý uvolněný obrys páteře, šířka ramen pod košilí. Jen svaly a kůže a kosti, stejně jako v jejím případě; ale přesto

z toho čišelo zvláštní kouzlo. „Ale milenci nebyli, ne?“ ujistil se. „Podle mě ne, nebyli. To by mu neříkala ,Drahý pane‘, nemyslíš? Ani před sto lety ne. Je to dost chladné a formální oslovení.“ „Ale obsah dopisu přece takový není. Chladný a formální,“ připomněl jí Ryan. Přisedl si k Leah, příliš blízko, dotýkal se jí stehnem, kyčlí, loktem. V Leah se rozlil skličující pocit, rozdírání starých ran. Ta bolest byla zvláštní, téměř uspokojivá; jako když vikláme uvolněným zubem, mačkáme podlitinu. Podlitinu, která jde skrznaskrz celým tělem. Vzpomněla si na jeho zradu, která rozbila všechno, čemu Leah věřila. Rok 1911. Mladá sufražetka Cat Morleyová se po propuštění z vězení stává novou služebnou ve vesnické domácnosti reverenda Alberta Canninga, okolím váženého a respektovaného muže, a jeho mladé ženy Hester. Když se na faře objevuje Robbin Durant, který přijel do kraje zkoumat údajný výskyt víl, doposud zdánlivě poklidná atmosféra začíná houstnout nervozitou a napětím. Komu se dá věřit a kdo lže? Každý z obyvatel domu má totiž své sny a tajemství – a ne vždy jen nevinné…

Rok 2011. Spisovatelku Leah, která zrovna trpí tvůrčí krizí, požádá její bývalý přítel, aby mu pomohla identifikovat tělo vojáka z první světové války, u něhož se našly dva dopisy. Adresované jsou Hester Cannigové a jejich obsah odkazuje k dávné tragédii, jejíž kontury však zůstávají nejasné. Leah, zaujata příběhem, začíná pomalu rozkrývat příběh osudové lásky, která člověka může dohnat až k šílenství a donutí kráčet po cestách, z nichž už není návratu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.