Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace

Knihy

Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace

Hodnocení: 1x
  • 4

Náměstí Krasnoarmějců 2 – Učitelé a studenti na Filozofické fakultě UK v období normalizace - Jakub Jareš, Matěj Spurný, Kateřina Volná . Publikace představuje přední humanitní fakultu socialistického Československa – Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, sídlící na pražském náměstí Krasnoarmějců – v době ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Náměstí Krasnoarmějců 2..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace koupíte i tady

Specifikace Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 261 Kč

Publikace představuje přední humanitní fakultu socialistického Československa – Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, sídlící na pražském náměstí Krasnoarmějců – v době „normalizačního“ dvacetiletí. ... a dál?

Produkt Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace

Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace - parametry

Název produktu: Kateřina Volná: Náměstí Krasnoarmějců 2. Učitelé a studenti FF UK v období normalizace
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 261 Kč
Maximální cena: 351 Kč
Ušetríte až: 90 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Náměstí Krasnoarmějců 2 – Učitelé a studenti na Filozofické fakultě UK v období normalizace - Jakub Jareš, Matěj Spurný, Kateřina Volná . Publikace představuje přední humanitní fakultu socialistického Československa – Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, sídlící na pražském náměstí Krasnoarmějců – v době „normalizačního“ dvacetiletí. Nepřináší jen popis organizačních a politických struktur jedné konkrétní instituce, ale soustředí se především na jednání akademiků a studentů v tehdejších podmínkách a na jejich dilemata. Situaci na fakultě před rokem 1989 se snaží podat tak, aby nezanikla její spletitost a složitost. Zejména učitelé fakulty se potýkali s různými závazky, které si mnohdy konkurovaly: vedle politické loajality k režimu stála loajalita k oboru, vědě, katedře, kolegům a rovněž ke studentům, kterým chtěli předávat své znalosti. To přináší řadu otázek. Na jaké kompromisy musel humanitní intelektuál po roce 1968 přistoupit, aby mohl učit na vysoké škole? Jak porozumět tomu, že většina tehdejších učitelů vzpomíná na svou katedru jako na „ostrůvek pozitivní deviace“, ačkoli šlo o instituci plně loajální k normalizační KSČ? V jaké míře a jakými cestami se navzdory ideologizaci a politickým tlakům dařilo udržovat kvalitní úroveň humanitního vzdělání? Proč téměř všichni učitelé FF UK odsoudili Chartu 77? Co konkrétně pro vysokoškolského učitele znamenala spolupráce se Státní bezpečností? Kniha je završením výzkumu, který skupina mladých badatelů zahájila v roce 2007. Náměstí Krasnoarmějců 2 – Učitelé a studenti na Filozofické fakultě UK v období normalizace - Jakub Jareš, Matěj Spurný, Kateřina Volná od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.