Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Kateřina Frumarová: Ochrana před nečinnosti veřejné správy

Učebnice/Odborná literatura

Kateřina Frumarová: Ochrana před nečinnosti veřejné správy

Hodnocení: 1x
  • 4

Monografie komplexně rozebírá ochranu před nezákonnou nečinností orgánů veřejné správy. Tato problematika dosud není v odborné literatuře příliš rozpracována, přestože jakákoli nečinnost veřejné správy v případech, kdy je povinna konat, představuje závažné porušení zásady zákonnosti a zásah do ústavně zaručených ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ochrana před nečinností..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kateřina Frumarová: Ochrana před nečinnosti veřejné správy koupíte i tady

Specifikace Kateřina Frumarová: Ochrana před nečinnosti veřejné správy

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 349 Kč

Monografie komplexně rozebírá ochranu před nezákonnou nečinností orgánů veřejné správy. Tato problematika dosud není v odborné literatuře příliš rozpracována, přestože jakákoli nečinnost veřejné správ ... a dál?

Produkt Kateřina Frumarová: Ochrana před nečinnosti veřejné správy

Kateřina Frumarová: Ochrana před nečinnosti veřejné správy - parametry

Název produktu: Kateřina Frumarová: Ochrana před nečinnosti veřejné správy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 349 Kč
Maximální cena: 490 Kč
Ušetríte až: 141 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Monografie komplexně rozebírá ochranu před nezákonnou nečinností orgánů veřejné správy. Tato problematika dosud není v odborné literatuře příliš rozpracována, přestože jakákoli nečinnost veřejné správy v případech, kdy je povinna konat, představuje závažné porušení zásady zákonnosti a zásah do ústavně zaručených základních lidských práv a svobod, jakož i zásadní rozpor s pojetím veřejné správy jako služby veřejnosti vykonávané v souladu s principy tzv. dobré správy. Publikace úvodem charakterizuje samotný pojem nečinnosti veřejné správy a právní ochrany před ní. Stěžejní část práce je věnována podrobnému rozboru jednotlivých možností (prostředků) právní ochrany před nečinností, jež adresátům veřejné správy poskytuje český právní řád, a to vždy s přihlédnutím nejen k teoretickým, ale i praktickým aspektům realizace ochrany před nečinností v praxi. Pozornost je tak postupně věnována možnostem ochrany před nečinností již v samotném řízení před orgány veřejné správy, následně pak prostředkům soudní ochrany a v neposlední řadě i různým doplňkovým (komplementárním) možnostem ochrany. Opomenuta není ani otázka právní odpovědnosti v souvislosti s nečinností, zejména pak problematika náhrady škody či nemajetkové újmy. V publikaci je zpracována veškerá relevantní judikatura k probírané problematice. Jednotlivé kapitoly jsou doplněny případy z praxe. Na závěr autorka shrnuje návrhy de lege ferenda. Publikace je tak určena jak odborníkům z řad právní teorie i praxe, tak i běžnému občanovi, jež se každodenně střetává s výkonem veřejné správy. Z recenze doc. JUDr. Márie Srebalové, PhD. (Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, Katedra správneho a environmentálneho práva):   Posudzovaná monografia je zameraná na živú a vyvíjajúcu sa tému. Táto je zaujímavá a aktuálna z hľadiska právnej teórie, ale aj z hľadiska právnej praxe.     Ochrana pred nečinnosťou verejnej správy je v nej spracovaná nielen prehľadom možných prostriedkov právnej ochrany, ale venuje sa aj súvisiacim právnym aj mimoprávnym otázkam. Autorka nadväzuje na svoju predchádzajúcu publikačnú činnosť a komplexne analyzuje predmetnú problematiku. Istým spôsobom tak sumarizuje výsledky svojho bádania v otázkach nečinnosti verejnej správy.     Monografia predstavuje príjemné, kultivované čítanie a vyjadruje sa k aktuálnym problémom. Osobitne oceňujem odvahu autorky venovať sa téme, ktorej materiálny základ predstavuje veľké množstvo právnych noriem, zahraničných právnych úprav, ako aj judikatúry českých súdov a judikatúry Európskeho súdu pre ľudské práva.     Autorka naplnila cieľ, ktorý si stanovila, a to priniesť komplexný a systematický pohľad na problematiku ochrany pred nečinnosťou verejnej správy, čo spočíva najmä v súhrnnom vymedzení a výklade jednotlivých prostriedkov právnej ochrany, ktoré majú adresáti verejnej správy v českom právnom poriadku k dispozícii, a na vzájomné väzby medzi nimi. 


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.