Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Kateřina Fojtíková, Barbara Vrbová, Petr Oslzlý: Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň

Knihy

Kateřina Fojtíková, Barbara Vrbová, Petr Oslzlý: Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň

Hodnocení: 1x
  • 4

Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň - Kateřina Fojtíková, Petr Oslzlý, Barbara Vrbová. Brněnská rodačka. Vystudovala režii na Divadelní katedře JAMU, kde v roce 1968 absolvovala. Od počátků je jednou z vůdčích osobností Divadla Husa na provázku, mezi jehož zakládající členy sama patří. V jejím díle lze vysledovat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kateřina Fojtíková, Barbara Vrbová, Petr Oslzlý: Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň koupíte i tady

Specifikace Kateřina Fojtíková, Barbara Vrbová, Petr Oslzlý: Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 197 Kč

Brněnská rodačka. Vystudovala režii na Divadelní katedře JAMU, kde v roce 1968 absolvovala. Od počátků je jednou z vůdčích osobností Divadla Husa na provázku, mezi jehož zakládající členy sama patří. ... a dál?

Produkt Kateřina Fojtíková, Barbara Vrbová, Petr Oslzlý: Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň

Kateřina Fojtíková, Barbara Vrbová, Petr Oslzlý: Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň - parametry

Název produktu: Kateřina Fojtíková, Barbara Vrbová, Petr Oslzlý: Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 197 Kč
Maximální cena: 260 Kč
Ušetríte až: 63 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň - Kateřina Fojtíková, Petr Oslzlý, Barbara Vrbová. Brněnská rodačka. Vystudovala režii na Divadelní katedře JAMU, kde v roce 1968 absolvovala. Od počátků je jednou z vůdčích osobností Divadla Husa na provázku, mezi jehož zakládající členy sama patří. V jejím díle lze vysledovat dlouhodobou a cílevědomou snahu o syntetický jevištní výraz, ve kterém autorovu textu poskytuje přísně vymezený prostor jen jako jedné z komponent promyšleně strukturovaného celku, v němž se vedle textu významně uplatňuje také pohyb, pantomima, rytmus, hudba, výtvarné a další složky. Jako režisérský typ se často projevuje v tlumenějších, lyrických polohách s vytříbeným smyslem pro filosoficky domyšlená nadčasová podobenství. Někdy bývá označována jako nejvýznamnější česká pokračovatelka divadelního programu lyrického divadla Emila Františka Buriana, jehož typ poetického divadla představuje ve světovém měřítku opozitum k epickému divadlu Bertolta Brechta. Za nepopiratelný přínos vývoji nejen brněnského, ale i českého a evropského divadelnictví je třeba považovat i její vlastní samostatnou zakladatelskou činnost: v počátcích devadesátých let založila občanské sdružení Studio Dům, jehož činnost je nesena posláním zajišťovat výchovu a počáteční umělecké rozběhy tvůrců z mladé a nejmladší generace a z řad dětí. V této originální škole, která nemá na celém světě adekvátní protějšek, vychovala ve třech pětiletých cyklech desítky tvůrců, z nichž někteří se uplatnili nejen jako svérázné divadelní osobnosti, ale kteří také zakládají vlastní osobité divadelní soubory (např. Divadlo Líšeň). Svými ideovými a uměleckými parametry se její inscenační dílo vymyká z rámce české divadelní tvorby – skrze režisérskou tvorbu i zakladatelské počiny se zapisuje do dějin české kultury jako směrodatná umělecká osobnost, která spoluurčuje její další vývoj. Eva Tálská aneb Se mnou smrt a kůň - Kateřina Fojtíková, Petr Oslzlý, Barbara Vrbová od nakladatelství v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.