Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy poezie » Srovnání cen Kasra (Ali) Anghaee: Vyděšení motýli v zrcadle / Scared butterflies in the mirror

Knihy poezie

Kasra (Ali) Anghaee: Vyděšení motýli v zrcadle / Scared butterflies in the mirror

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha íránského spisovatele a básníka Kasry (Ali) Anghaeeho, muže s perskými kořeny, který však prožil značnou část života ve Švýcarsku, nás prostřednictvím nevšedních scén zavádí do jeho perské domoviny. Ve všech jeho příbězích a básních můžeme cítit ducha země, která nabízí mix rozmanitých a podivuhodných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Vyděšení motýli v zrcad..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Kasra (Ali) Anghaee: Vyděšení motýli v zrcadle / Scared butterflies in the mirror koupíte i tady

Specifikace Kasra (Ali) Anghaee: Vyděšení motýli v zrcadle / Scared butterflies in the mirror

Kategorie Knihy poezie
Nejnižší cena 127 Kč

Kniha íránského spisovatele a básníka Kasry (Ali) Anghaeeho, muže s perskými kořeny, který však prožil značnou část života ve Švýcarsku, nás prostřednictvím nevšedních scén zavádí do jeho perské domoviny. Ve všech jeho příbězích a básních můžeme cítit ducha země, která nabízí mix rozmanitých a podivuhodných tradic a kultur. Avšak tato kniha není pouze o kultuře. Ve skutečnosti nás její autor zve do imaginárního světa, jehož brány mohou být otevřeny pouze klíčem nazvaným „literatura“. V jeho vyprávění se setkáme » ... a dál?

Produkt Kasra (Ali) Anghaee: Vyděšení motýli v zrcadle  / Scared butterflies in the mirror

Kasra (Ali) Anghaee: Vyděšení motýli v zrcadle / Scared butterflies in the mirror - parametry

Název produktu: Kasra (Ali) Anghaee: Vyděšení motýli v zrcadle / Scared butterflies in the mirror
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha íránského spisovatele a básníka Kasry (Ali) Anghaeeho, muže s perskými kořeny, který však prožil značnou část života ve Švýcarsku, nás prostřednictvím nevšedních scén zavádí do jeho perské domoviny. Ve všech jeho příbězích a básních můžeme cítit ducha země, která nabízí mix rozmanitých a podivuhodných tradic a kultur. Avšak tato kniha není pouze o kultuře. Ve skutečnosti nás její autor zve do imaginárního světa, jehož brány mohou být otevřeny pouze klíčem nazvaným "literatura". V jeho vyprávění se setkáme třeba s katem, jenž se snaží vykonávat svou práci co nejhumánněji, a naopak s muži, kteří zabíjejí ženy jen proto, že jim to nařídil kněz. Jména klasických perských básníků, jako byli Omar Chajjám či Džaláleddín Balchí Rúmí, jsou známa celému světu. Nyní máme příležitost seznámit se s pro nás exotickým "literárním vesmírem" v jeho moderní podobě - a hned ve dvou jazycích, češtině a angličtině. ÚryvekStříbrná hvězda Všichni strnuli úžasem, když kněz za velkým balvanem vykřikl: "Existuje hvězda, stvořená z rozpuštěného stříbra, ukrytá uvnitř ramene ženy, a ten, kdo ji osvobodí, spasí svět." Poté žádná žena nevyšla ven z domu a žádný muž se nezamiloval. Všichni měli strach a nikdo nevěděl, co si ten druhý myslí. Uplynul dlouhý čas, než si zatmění slunce vyžádalo svoji první oběť. Chudá žena, která chtěla pozorovat zmizení slunce na čerstvém vzduchu, za tmy vyšla z domu. Náhle se k ní rozběhl jeden z mužů, který byl poblíž, popadl ji za vlasy, a pak ji ostatní bez váhání odnesli k obětnímu kameni. Popravčí rozřízl podélně její rameno na dvě části, ale nebylo vidět ani hvězdu, ani žádnou krev. The Silver Star

All the people were astonished as the priest shouted beside the big rock, "there is a star, made of melted silver, hidden in the shoulder of a woman, and the one who releases it will save the world."

After that no woman came out of house and no man fell in love. They were all fearful and no one knew what the other one thought . A long time passed until one day the eclipse took the first victim.

A poor woman who wanted to watch the disappearance of the sun in the fresh air had come out in the dark. At once one of the men nearby ran into her and clasped her hair, then the others without any hesitation carried her to the rock of sacrifice. The executor cleaved her shoulder lengthwise in two parts but neither a star nor blood was seen…

kniha, Vyděšení motýli v zrcadle/Scared Butterflies in the Mirror, Kasra Ali Anghaee, ČAS


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.