Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karolinum Cizinec v tvých branách - Petr Štica

Knihy

Karolinum Cizinec v tvých branách - Petr Štica

Hodnocení: 1x
  • 4

Úvod 1. Biblická hermeneutika a křesťanská sociální etika Vztah teologické etiky a Bible Funkce biblických textů v rámci křesťanské sociálněetické refexe Křesťanská sociální etika a spolupráce s neteologickými vědeckými disciplínami 2. Svědectví o vztahu k cizincům a přijetí cizinců v Bibli Cizinec v Bibli - úvodní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85533

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Karolinum Cizinec v tvých branách - Petr Štica

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 182 Kč

Úvod 1. Biblická hermeneutika a křesťanská sociální etika Vztah teologické etiky a Bible Funkce biblických textů v rámci křesťanské sociálněetické refexe Křesťanská sociální etika a spolupráce s neteologickými vědeckými disciplínami 2. Svědectví o vztahu k cizincům a přijetí cizinců v Bibli Cizinec v Bibli - úvodní poznámky Přijetí cizince ve Starém zákoně Ctnost pohostinnosti Kniha smlouvy (Ex 20,22-23,19) Deuteronomium Kodex svatosti (Lv 17-26) a kněžské předpisy (Lv, Nu) Cizinec v ostatních knihách Starého » ... a dál?

Produkt Karolinum Cizinec v tvých branách - Petr Štica

Karolinum Cizinec v tvých branách - Petr Štica - parametry

Název produktu: Karolinum Cizinec v tvých branách - Petr Štica
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 182 Kč
Maximální cena: 182 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Úvod 1. Biblická hermeneutika a křesťanská sociální etika Vztah teologické etiky a Bible Funkce biblických textů v rámci křesťanské sociálněetické refexe Křesťanská sociální etika a spolupráce s neteologickými vědeckými disciplínami 2. Svědectví o vztahu k cizincům a přijetí cizinců v Bibli Cizinec v Bibli - úvodní poznámky Přijetí cizince ve Starém zákoně Ctnost pohostinnosti Kniha smlouvy (Ex 20,22-23,19) Deuteronomium Kodex svatosti (Lv 17-26) a kněžské předpisy (Lv, Nu) Cizinec v ostatních knihách Starého zákona Shrnutí Přijetí cizince v Novém zákoně Křesťanské jednání s cizinci Ježíšův vztah k cizincům Prvotní církev a cizinci ve svědectví novozákonních pramenů Sebeidentifkace jako cizince Ježíš jako cizinec Křesťané jako cizinci Shrnutí 3. Vybrané relevantní principy biblické antropologie Teologie stvoření a vykoupení- úvodní poznámky Člověk stvořený k obrazu Božímu - důstojnost a jedinečnost člověka Člověk jako Boží obraz ve starozákonní teologii Člověk jako Boží obraz v novozákonní

teologii Myšlenka totus orbis -jedno lidské společenství Univerzalistická perspektiva v tzv. biblických pradějinách Vyvolený národ v univerzalistické a teologické perspektivě Novozákonní christocentrický univerzalismus Sociální étos starozákonní smlouvy, proroků a Ježíš Závěr Prameny a literatura Summary Rejstřík biblických míst Cizinec v tvých branách - Petr Štica od authora Petr Štica a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Monografie přináší reflexi přijímání cizinců ve světle biblických textů, z nichž čerpá podněty pro eticky orientovaný přístup k problému migrace v dnešním světě. Po hermeneuticko-metodologických úvahách následuje zevrubné představení biblického étosu zacházení s cizinci, třetí část je věnována přehledu biblickoantropologických východisek, která stojí v pozadí tématu. Kniha chce být nejen zdrojem spolehlivých informací o poměru starozákonního a novozákonního lidu k cizincům a lidem na cestách, ale především pozváním k eticky zodpovědnému promýšlení otázky přijímání cizinců v současnosti.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.