Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Karolina Adamová: Světla a stíny středověkého práva

Knihy osobnosti a fakta

Karolina Adamová: Světla a stíny středověkého práva

Hodnocení: 1x
  • 4

Jedním z charakteristických rysů středověkého státu a jeho právního řádu byl historický střet světských a církevních autorit o prvenství v oblasti politické moci. Chce-li se čtenář zajímavou formou dozvědět o tom; co znamenala myšlenka „dvou mečů“; jak vycházela obec boží s obcí světskou; jak vnímal středověk pojmy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karolina Adamová: Světla a stíny středověkého práva koupíte i tady

Specifikace Karolina Adamová: Světla a stíny středověkého práva

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 173 Kč

Jedním z charakteristických rysů středověkého státu a jeho právního řádu byl historický střet světských a církevních autorit o prvenství v oblasti politické moci. Chce-li se čtenář zajímavou formou do ... a dál?

Produkt Karolina Adamová: Světla a stíny středověkého práva

Karolina Adamová: Světla a stíny středověkého práva - parametry

Název produktu: Karolina Adamová: Světla a stíny středověkého práva
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 173 Kč
Maximální cena: 247 Kč
Ušetríte až: 74 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jedním z charakteristických rysů středověkého státu a jeho právního řádu byl historický střet světských a církevních autorit o prvenství v oblasti politické moci. Chce-li se čtenář zajímavou formou dozvědět o tom; co znamenala myšlenka „dvou mečů“; jak vycházela obec boží s obcí světskou; jak vnímal středověk pojmy spravedlnosti; dobra; odpovědnosti; jakou roli sehrával středověký evropský panovník; jeho etické představy; gesta i politické kroky; najde mnohé odpovědi v přitažlivé knize univerzitní profesorky Karoliny Adamové „Světla a stíny středověkého státu a práva“. Dozví se také o dobové diplomacii; panovnických „zrcadlech“; vzniku feudální byrokracie; o prvních pokusech o právní úpravu životního prostředí či o chápání vztahu pomsty a trestu.

„Světla a stíny středověkého státu a práva“ jsou jedním z výsledků spolupráce významné švýcarské nadace Avenira s českými právními historiky. (příspěvek k aplikaci "Principů" E.F. Smidaka) Publikace je výsledkem spolupráce nadace AVENIRA Foundation for research of Human Society, Luzern, Švýcarsko a Ústavu právních dějin Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze nad projektem "Smidakovy Principy a právo". Úvodní slovo: Prof. JUDr. Karel Malý, DrSc. Z obsahu: Politologické zamyšlení nad Smidakovými principy/O principech Smidakovy principy ve středověku/Moc a odpovědnost/Akce a reakce/Metus - pozitivní strach a Ignotum - neznámo Politická a právní kultura ve středověku/O podstatě politické a právní kultury ve středověku ... Světla a stíny středověkého práva - Karolina Adamová od authora Karolina Adamová a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Kniha pojednávající o středověkém právu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.