Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná: Bohumil Kubišta

Učebnice/Odborná literatura

Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná: Bohumil Kubišta

Hodnocení: 1x
  • 4

Bohumil Kubišta – Zářivý krystal - Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná . Výpravná, tematicky koncipovaná obrazová kniha Bohumil Kubišta – Zářivý krystal přináší nové zhodnocení autora, jemuž nebyla třicet let věnována samostatná pozornost, přestože jde o zakladatelskou osobnost české moderní malby. Zabývá ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88161
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná: Bohumil Kubišta koupíte i tady

Specifikace Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná: Bohumil Kubišta

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 1 374 Kč

Výpravná, tematicky koncipovaná obrazová kniha Bohumil Kubišta – Zářivý krystal přináší nové zhodnocení autora, jemuž nebyla třicet let věnována samostatná pozornost, přestože jde o zakladatelskou osobnost české moderní malby. ... a dál?

Produkt Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná: Bohumil Kubišta

Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná: Bohumil Kubišta - parametry

Název produktu: Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná: Bohumil Kubišta
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 374 Kč
Maximální cena: 1 990 Kč
Ušetríte až: 616 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Bohumil Kubišta – Zářivý krystal - Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná . Výpravná, tematicky koncipovaná obrazová kniha Bohumil Kubišta – Zářivý krystal přináší nové zhodnocení autora, jemuž nebyla třicet let věnována samostatná pozornost, přestože jde o zakladatelskou osobnost české moderní malby. Zabývá se otázkami utvářejícími Kubištův postoj ke světu. Postihuje, jaký byl jeho vztah k Bohu a náboženství, k životu a smrti, k mužům a ženám, jak se vymezoval vůči své generaci, jak si utvářel vlastní uměleckou cestu, sleduje malířův poměr k barvě a ke zlatému řezu. Na mnoha příkladech ze staršího evropského malířství připomíná obrazy, jimiž se Kubišta zabýval ve svých recenzích a jejichž rozbory se snažil převést do vlastní tvorby. Kniha přináší i některá nepublikovaná díla a na mnoha detailních reprodukcích zkoumá stěžejní Kubištovy obrazy. Zároveň je založena na dosud nezveřejněném archivním materiálu, přinášejícím údaje o nemoci Kubištovy matky, o soudním sporu vyvolaném aférou v kavárně Union i o umělcově podílu na potopení francouzské ponorky Curie. Životopisná část sleduje také další osudy Kubištova odkazu ve dvacátém století, zejména jeho samostatné výstavy, které podstatně ovlivnily následující generace. Bohumil Kubišta – Zářivý krystal - Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná od nakladatelství Arbor vitae v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.