Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Karel Pacner: Velké špionážní operace

Knihy naučná literatura

Karel Pacner: Velké špionážní operace

Hodnocení: 1x
  • 5

Práce vyzvědačů, tedy špionáž, je takřka stejně stará jako lidská civilizace. Nicméně barvité špionážní příběhy s veškerým technickým a informačním zázemím patří především k době dvacátého a dnes i jedenadvacátého století. Zkušený autor literatury faktu Karel Pacner připravil pro české čtenáře cyklus o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Velké špionážní operace
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Pacner: Velké špionážní operace koupíte i tady

Specifikace Karel Pacner: Velké špionážní operace

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 242 Kč

Kniha nabízí v třinácti kapitolách pohled do mnoha zemí počínaje Československem v období pražského jara roku osmašedesát přes Rusko, Polsko, Spojené státy, Čínu, západní i východní Německo až po Velkou Británii. ... a dál?

Produkt Karel Pacner: Velké špionážní operace

Karel Pacner: Velké špionážní operace - parametry

Název produktu: Karel Pacner: Velké špionážní operace
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 242 Kč
Maximální cena: 378 Kč
Ušetríte až: 136 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Práce vyzvědačů, tedy špionáž, je takřka stejně stará jako lidská civilizace. Nicméně barvité špionážní příběhy s veškerým technickým a informačním zázemím patří především k době dvacátého a dnes i jedenadvacátého století.

Zkušený autor literatury faktu Karel Pacner připravil pro české čtenáře cyklus o proslulých případech špionáže a o neméně proslulých vyzvědačích novějších časů. Jeho kniha s názvem VELKÉ ŠPIONÁŽNÍ OPERACE vrcholu, konce a dozvuků studené války (1968-2001) nabízí v třinácti kapitolách pohled do mnoha zemí počínaje Československem v období pražského jara roku osmašedesát přes Rusko, Polsko, Spojené státy, Čínu, západní i východní Německo až po Velkou Británii. Samozřejmě i s mnoha odbočkami - například do Mexika, Dánska, Barmy anebo do hlubin Tichého oceánu.

V každé kapitole je tady drama. Někdy se šťastným koncem, když hlavní hrdina vyvázne a přežije. Jindy špion, kterého lze označit za hrdinu jen z literárního, nikoli však lidského hlediska, putuje do vězení a někdy se dokonce ozve smrtící výstřel. Poslání špičkových vyzvědačů s sebou nese riziko a z rizika vyplývají následky...

Lidé z tajných služeb dokázali nejspíš v některých případech uchránit svět před jadernou válkou a občas zas byla jejich práce bizarní, když třeba Rusové z KGB použili hypnotizéra, aby ovlivnil zápas o světový trůn v šachu. A skandál s nepřátelskou rozvědkou připravil o státnické křeslo německého kancléře. Vítejte s touto knihou ve světě železných nervů, diskreditací, státních převratů a roztáčených peněz! Cyklus Velké špionážní operace byl vyznamenán Cenou Egona Erwina Kische za literaturu faktu.Úryvek Z kapitoly V KREMLU CHYBĚL KRTEK, věnované špionážnímu pozadí invaze do Československa v roce 1968:

Moskevská centrála připravovala v srpnu „speciální úkol pro jedenáct lidí“, ale nakonec jeho provedení odvolala. O co se jednalo? Podle defektora Františka Augusta chtěli agenti KGB zavraždit několik sovětských manželek československých občanů a připsat to na účet „kontrarevolucionářů“. Tento plán údajně odhalila reformní část StB, a proto z něho sešlo. Všechny Rusky, které se o tom dověděly, se však okamžitě přestěhovaly ke svým českým kamarádkám...

 Z kapitoly AMERICKÝ KRÁLOVSKÝ KLENOT, věnované osudům důstojníka sovětské vojenské rozvědky Dmitrije Poljakova:

V roce 1961 nastoupil Poljakov s celou rodinou v New Yorku znovu, tentokrát jako zástupce rezidenta GRU. Krátce nato nejstarší z jeho tří synů onemocněl. Mohla ho zachránit jen operace v místní nemocnici. Centrála v Moskvě však nedala souhlas a neuvolnila na ni potřebné peníze. Chlapec zemřel.

Stanice FBI, která Poljakova sledovala, za ním jednou zrána vyslala dva muže. Přitočili se k němu na ulici a povídali si jako staří známí o svých rodinách a o životě v New Yorku. Nebylo to žádné verbování, byl to pouze dotek. Nakonec oba Američané Rusovi nadhodili, že kdyby narazil na nějaký „problém“, rádi ho s ním prodiskutují. Sovětský zpravodajec, jak se


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.