Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Karel Malý: Městské právo ve střední Evropě

Knihy naučná literatura

Karel Malý: Městské právo ve střední Evropě

Hodnocení: 1x
  • 4

Městské právo ve střední Evropě - Karel Malý. Soubor statí nazvaný Městská práva v Čechách a ve střední Evropě přináší nový pohled na současnou problematiku městského práva v právněhistorické vědě. V centru zájmu stojí zákoník Práva městská Království českého z roku 1579 a postava Pavla Kristiána z Koldína, který se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89133
skladem

Jaké má kniha
Městské právo ve středn..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Malý: Městské právo ve střední Evropě koupíte i tady

Specifikace Karel Malý: Městské právo ve střední Evropě

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 241 Kč

Soubor statí nazvaný Městská práva v Čechách a ve střední Evropě přináší nový pohled na současnou problematiku městského práva v právněhistorické vědě. ... a dál?

Produkt Karel Malý: Městské právo ve střední Evropě

Karel Malý: Městské právo ve střední Evropě - parametry

Název produktu: Karel Malý: Městské právo ve střední Evropě
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 241 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 149 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Městské právo ve střední Evropě - Karel Malý. Soubor statí nazvaný Městská práva v Čechách a ve střední Evropě přináší nový pohled na současnou problematiku městského práva v právněhistorické vědě. V centru zájmu stojí zákoník Práva městská Království českého z roku 1579 a postava Pavla Kristiána z Koldína, který se na konečné podobě zákoníku významně podílel. Městské právo (v celé Evropě) upravovalo právní vztahy, jež se podstatně lišily od ostatních právních předpisů, kterými žila feudální společnost, jejíž hospodářské vztahy byly založeny především na držbě půdy a poddaných. Právo platné v městských komunitách upravovalo především vztahy vznikající mezi svobodnými výrobci či podnikateli, a právě proto se stalo vhodnou půdou k recepci římského práva a spolu s právem kanonickým zprostředkovalo středověké společnosti základní rysy a principy antické právní kultury. Jednotlivé příspěvky souboru se věnují například životu Pavla Kristiána z Koldína, recepci Práv městských Království českého ve městech magdeburského práva, osudům kodifikace v 17. a 18. století a konec platnosti práv městských Království českého či římskoprávním zásadám v Koldínově díle. Historická analýza vývoje městského práva přináší nové poznatky o středověké a raně novověké právní kultuře, o národnostním vývoji v českých městech a o proměnách politických i hospodářských. Městské právo ve střední Evropě - Karel Malý od nakladatelství Karolinum v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.