Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karel Lukáš: Gastroenterologie a hepatologie pro zdravotní sestry

Knihy

Karel Lukáš: Gastroenterologie a hepatologie pro zdravotní sestry cena od 0 Kč

Karel Lukáš: Gastroenterologie a hepatologie pro zdravotní sestry

Hodnocení: 1x
  • 4

Ošetřovatelství jako obor se stejně jako medicína v současné době rozvíjí a specializuje. Základní ošetřovatelské vzdělání může zdravotním sestrám poskytnout vedle všeobecných vědomostí pouze určité množství speciálních poznatků. Znalosti a dovednosti jednotlivých odborností jsou pak náplní dalších úžeji ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Karel Lukáš: Gastroenterologie a hepatologie pro zdravotní sestry - parametry

Název produktu: Karel Lukáš: Gastroenterologie a hepatologie pro zdravotní sestry
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ošetřovatelství jako obor se stejně jako medicína v současné době rozvíjí a specializuje. Základní ošetřovatelské vzdělání může zdravotním sestrám poskytnout vedle všeobecných vědomostí pouze určité množství speciálních poznatků. Znalosti a dovednosti jednotlivých odborností jsou pak náplní dalších úžeji zaměřených publikací.

Tým našich předních odborníků z řad lékařů a zkušených sester připravil knihu, která se zabývá specifikou péče o pacienty s onemocněními zažívacího ústrojí. Text začíná popisem jednotlivých anatomických struktur a vysvětlením funkcí trávicího traktu. V úvodu knihy jsou dále zařazeny kapitoly týkající se vyšetřovacích metod v gastroenterologii a přípravou pacienta na endoskopická vyšetření. Stěžejní část knihy tvoří pojednání o onenocněních trávicího traktu řazených podle jednotlivých orgánů. Velký důraz je kladen na intenzivní péči a dietologii, kniha obsahuje také kapitoly pojednávající o nádorech trávicího traktu a problematice stomií. Text by nebyl úplný bez kapitoly pojednávající o komplikacích endoskopicých vyšetření. Čtenáře zcela jistě zaujme také poslední kapitola, která popisuje historii endoskopického vyšetřování.

Obsah:

1. Anatomie

2. Funkce trávicího traktu

3. Vyšetření v gastroenterologii

4. Příprava na endoskopická vyšetření

5. Onemocnění jícnu

6. Nemoci žaludku a dvanáctníku

7. Nemoci tenkého střeva

8. Nemoci tlustého střeva a konečníku

9. Funkční poruchy gastrointestinálního traktu

10. Nemoci slinivky břišní

11. Onemocnění jater

12. Metabolická onemocnění jater

13. Onemocnění žlučníku a žlučových cest

14. Vitové hepatitidy

15. Nádory trávicího traktu

16. Kolorektální karcinom

17. Intenzivní péče v gastroenterologii

18. Komplikace endoskopických výkonů 19. Malnutrice a nutriční podpora v gastroenterologii

20. Dietologie u nemocí trávicího traktu

21. Péče o stomii

22. Historie endoskopie Gastroenterologie a hepatologie pro zdravotní sestry - Karel a kolektiv Lukáš. Tato ojedinělá učebnice je určena nejen sestrám specialistkám v oboru gastroenterologie a hepatologie, ale všem sestrám, které pečují o pacienty s poruchami a onemocněním zažívacího ústrojí. Zdravotní sestry i studenti získají poznatky o nejčastějších funkčních poruchách a nemocech zažívacího ústrojí, naučí se rozpoznávat jednotlivé příznaky. Kniha jim pomůže lépe rozpoznat potřeby nemocných a plánovat ošetřovatelskou péči nejen v léčebném procesu, ale i při diagnostických výkonech a dietoterapii. Renomovaní autoři mají dlouholeté zkušenosti klinické i pedagogické, při tvorbě knihy vycházeli také ze svých zkušeností, které získali při výuce v dalším vzdělávání sester. Gastroenterologie a hepatologie pro zdravotní sestry - Karel a kolektiv Lukáš od nakladatelství GRADA Publishing, a.s. v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Karel Lukáš, Druh sortimentu : eKniha, Gastroenterologie a hepatologie pro zdravotní sestry, Jazyk : Čeština, Počet stran : 288


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.