Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Karel Krška, Ferdinand Šamaj: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku

Knihy

Karel Krška, Ferdinand Šamaj: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku - Karel Krška;Ferdinand Šamaj. Publikace systematicky pojednává o sledování a předpovídání počasí a výzkumu podnebí na území bývalého Československa. První oddíl knihy zahrnuje období do roku 1918, kdy vývoj meteorologie dospěl do stadia vybudování sítě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85945

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Karel Krška, Ferdinand Šamaj: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 551 Kč

Publikace systematicky pojednává o sledování a předpovídání počasí a výzkumu podnebí na území bývalého Československa. První oddíl knihy zahrnuje období do roku 1918, kdy vývoj meteorologie dospěl do stadia vybudování sítě pozorovacích stanic, založení observatoří, ke vzniku státních meteorologických ústavů a k výuce meteorologie na vysokých školách. Druhý oddíl pojednává o letech 1919 - 1938. Autoři popisují nově zaváděné meteorologické zabezpečování letectva, vydávání všeobecných předpovědí pro veřejnost a » ... a dál?

Produkt Karel Krška, Ferdinand Šamaj: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku

Karel Krška, Ferdinand Šamaj: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku - parametry

Název produktu: Karel Krška, Ferdinand Šamaj: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 551 Kč
Maximální cena: 602 Kč
Ušetríte až: 51 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku - Karel Krška;Ferdinand Šamaj. Publikace systematicky pojednává o sledování a předpovídání počasí a výzkumu podnebí na území bývalého Československa. První oddíl knihy zahrnuje období do roku 1918, kdy vývoj meteorologie dospěl do stadia vybudování sítě pozorovacích stanic, založení observatoří, ke vzniku státních meteorologických ústavů a k výuce meteorologie na vysokých školách. Druhý oddíl pojednává o letech 1919 - 1938. Autoři popisují nově zaváděné meteorologické zabezpečování letectva, vydávání všeobecných předpovědí pro veřejnost a budování agrometeorologického výzkumnictví. Třetí oddíl knihy zahrnuje období 1939 - 1992, v němž se zvýšilo uplatnění meteorologie v národním hospodářství a do meteorologické praxe bylo zavedeno velké množství nové měřicí a výpočetní techniky. Kniha obsahuje i údaje o osobnostech a institucích, které přispěly k rozvoji meteorologické vědy a služby. Publikace: Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku - Karel Krška;Ferdinand Šamaj.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.