Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Karel IV.: Vita Caroli

Knihy osobnosti a fakta

Karel IV.: Vita Caroli

Hodnocení: 1x
  • 4

Před 700 lety, roku 1316, se narodil Janu Lucemburskému a Elišce Přemyslovně syn, pokřtěný jako Václav, pozdější císař římský, král český a jeden z nejvýznamnějších panovníků evropských dějin Karel IV. Kromě významných hospodářských, politických a kulturních počinů zanechal po sobě také ojedinělé literární dílo. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.90476
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Vita Caroli
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel IV.: Vita Caroli koupíte i tady

Specifikace Karel IV.: Vita Caroli

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 1 436 Kč

Před 700 lety, roku 1316, se narodil Janu Lucemburskému a Elišce Přemyslovně syn, pokřtěný jako Václav, pozdější císař římský, král český a jeden z nejvýznamnějších panovníků evropských dějin Karel IV. ... a dál?

Produkt Karel IV.: Vita Caroli

Karel IV.: Vita Caroli - parametry

Název produktu: Karel IV.: Vita Caroli
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 436 Kč
Maximální cena: 1 891 Kč
Ušetríte až: 455 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Před 700 lety, roku 1316, se narodil Janu Lucemburskému a Elišce Přemyslovně syn, pokřtěný jako Václav, pozdější císař římský, král český a jeden z nejvýznamnějších panovníků evropských dějin Karel IV. Kromě významných hospodářských, politických a kulturních počinů zanechal po sobě také ojedinělé literární dílo. Autobiografie Vita Caroli Quarti byla původně určena jeho následovníkům, představoval v ní návod, jak správně vládnout. Nám přináší možnost nahlédnout do života tohoto velikána. Unikátní publikace, která vznikla k tomuto výročí, přináší v jednom svazku původní latinský text Vita Caroli Quarti, vynikající český překlad od Rudolfa Mertlíka i doprovodnou studii historika Tomáše Borovského. Můžete se tak přenést se do doby Karla IV. a detailně si vychutnat jedno z předních děl vrcholného středověku. Vita Caroli Quarti - Karel IV., Tomáš Borovský od authora Karel IV., Tomáš Borovský a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Vita Caroli (Život Karlův) - Karel IV. Karla IV. náš národ vnímá jako jednoho z nejvýznamnějších Čechů všech dob. Potvrdila to i celonárodní televizní anketa z roku 2005, kde obsadil nezpochybnitelné první místo, když získal o třináct tisíc více hlasů než favorizovaný prezident zakladatel Tomáš Garrigue Masaryk. Přes tuto velkou oblibu většina lidí o něm ví jen to, že založil pražskou univerzitu, Nové Město, Karlštejn a má asi něco společného s Hladovou zdí. Ale jaké bylo jeho mládí a vladařské začátky? Tato tajemství pomůže někdy i překvapivě poodhalit unikátní životopis Vita Caroli, který napsal člověk nejpovolanější – totiž císař Karel sám. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Historické osobnosti | České a slovenské osobnosti od Omega naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.