Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Karel Hvížďala: Mardata

Próza - beletrie

Karel Hvížďala: Mardata

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Karel Hvížďala je proslulým autorem rozhovorových knih, hlavně legendárního Dálkového výslechu s Václavem Havlem. Mimoto vydal knihy rozhodvorů kupříkladu s Jaquesem Rupnikem či Arnoštem Lustigem. A proto není erudovanějšího autora, který by měl sepsat knihu o dějinách rozhovoru. Tady je. Nakladatel o knize ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mardata
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Karel Hvížďala: Mardata koupíte i tady

Specifikace Karel Hvížďala: Mardata

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 152 Kč

Autor Karel Hvížďala se v knize Mardata věnuje především dějinám rozhovoru, protože takový text u nás doposud chyběl. Dále nastiňuje stručnější dějiny rešerše a dějiny cenzury a zabývá se i eseje ... a dál?

Produkt Karel Hvížďala: Mardata

Karel Hvížďala: Mardata - parametry

Název produktu: Karel Hvížďala: Mardata
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 152 Kč
Maximální cena: 347 Kč
Ušetríte až: 195 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Karel Hvížďala je proslulým autorem rozhovorových knih, hlavně legendárního Dálkového výslechu s Václavem Havlem. Mimoto vydal knihy rozhodvorů kupříkladu s Jaquesem Rupnikem či Arnoštem Lustigem. A proto není erudovanějšího autora, který by měl sepsat knihu o dějinách rozhovoru. Tady je. Nakladatel o knize poskytuje tyto informace: Karel Hvížďala nastiňuje stručnější dějiny rešerše a dějiny cenzury a zabývá se i esejem, který srovnává paměti zakladatele časopisu Der Spiegel Rudolfa Augsteina se zakladatelem Reportéra, Stanislavem Budínem. Karel Hvížďala v knize říká: „Moderní noviny jsou mardata, což je aramejsky vzpoura: pokud se média nebouří, zrazují své poslání a jsou jen státním věstníkem. Toto slovo jsem použil proto, že právě v aramejštině se poprvé dávno před vynálezem novin a žánru rozhovoru vyučovalo kladení nebezpečných otázek… My se této dovednosti budeme muset znovu učit.“ Knihu ocení studenti středních a vysokých škol zaměřených na žurnalistiku a média a všichni, kdo s médii pracují nebo o ně mají zájem. Karel Hvížďala působí jako novinář a spisovatel. Publikoval na dvě desítky knižních rozhovorů, v Portálu vydal knihu esejů Restaurování slov (2008), rozhovor s Karlem Schwarzenbergem Knížecí život (2008) a s Jacquesem Rupnikem Příliš brzy unavená demokracie (2009) a také se sám stal objektem rozhovoru v knize Interviewer (2010). Autor Karel Hvížďala se v knize Mardata věnuje především dějinám rozhovoru, protože takový text u nás doposud chyběl. Dále nastiňuje stručnější dějiny rešerše a dějiny cenzury a zabývá se i eseje


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.