Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Josip Kleczek: Život se Sluncem a ve vesmíru

Knihy naučná literatura

Josip Kleczek: Život se Sluncem a ve vesmíru

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Život se Sluncem a ve vesmíru - Josip Kleczek. Energie - a zvláště energie sluneční, ať už přímá (záření) či nepřímá (biomasa, vítr, teplo oceánů, vlny apod.) či fosilní (uhlí, ropa, zemní plyn) - rozhoduje o našem životě individuálním i společenském. Nejen život náš, ale i život celé biosféry je na ní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Život se Sluncem a ve v..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Josip Kleczek: Život se Sluncem a ve vesmíru

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 311 Kč

Energie - a zvláště energie sluneční, ať už přímá (záření) či nepřímá (biomasa, vítr, teplo oceánů, vlny apod.) či fosilní (uhlí, ropa, zemní plyn) - rozhoduje o našem životě individuálním i společens ... a dál?

Produkt Josip Kleczek: Život se Sluncem a ve vesmíru

Josip Kleczek: Život se Sluncem a ve vesmíru - parametry

Název produktu: Josip Kleczek: Život se Sluncem a ve vesmíru
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 311 Kč
Maximální cena: 315 Kč
Ušetríte až: 4 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Život se Sluncem a ve vesmíru - Josip Kleczek. Energie - a zvláště energie sluneční, ať už přímá (záření) či nepřímá (biomasa, vítr, teplo oceánů, vlny apod.) či fosilní (uhlí, ropa, zemní plyn) - rozhoduje o našem životě individuálním i společenském. Nejen život náš, ale i život celé biosféry je na ní naprosto závislý. Proto zcela udivuje obecná neznalost o Slunci jako zdroji této životodárné energie. A právě o tom, jak se ze Slunce uvolňuje energie, jak se přenáší z jeho jádra až na naši Zemi, jak sluneční energie utváří životní prostředí a udržuje život celé biosféry a jak se jeho energie mění v energii tepelnou, chemickou, elektrickou a mechanickou, vypráví kniha. Život na Zemi s hvězdou Sluncem je nepatrným článkem vývoje vesmíru. Planetárních soustav kolem hvězd slunečního typu jsou jen v Mléčné dráze miliardy. A protože všude ve vesmíru vládnou stejné zákony, mohl život vzniknout i na planetách u jiných hvězd. Na všechny tyto otázky hledá odpověď nová věda - bioastronomie. Josip Kleczek (1923), významný český astronom, je autorem řady vědeckých prací týkajících se sluneční fyziky, autorem čtyřsvazkového díla Space Sciences Dictionary, několika monografií, učebnic a knih pro nejširší čtenářskou obec, z nichž nejznámější je Vesmír a člověk a Naše souhvězdí. Široké veřejnosti jsou známé i jeho rozhlasové příspěvky. Byl prezidentem komise pro výuku astronomie při Mezinárodní astronomické unii, založil Mezinárodní školu pro mladé astronomy při UNESCO a Mezinárodní astronomické unii, působil na univerzitách mnoha zemí. Publikace: Život se Sluncem a ve vesmíru - Josip Kleczek. Josip KleczekNová věda-bioastronomiePASEKA 2011, edice FénixKniha, čeština, 296 stran Autor knihy Josip Kleczek, Vydavatelstvo PASEKA, Nová věda-bioastronomie


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.