Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Josef Vojvodík: Patos v českém umění, literatuře a umělecko-estetickém myšlení

Učebnice/Odborná literatura

Josef Vojvodík: Patos v českém umění, literatuře a umělecko-estetickém myšlení

Hodnocení: 1x
  • 4

Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století - Josef Vojvodík . Kniha sleduje dosud zcela nezpracované a nezhodnocené téma „patosu“ a „patetičnosti“ v českém umění a umělecko-estetickém myšlení tzv. protektorátních let. V popředí stojí uvažování historika umění a teoretika ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Patos v českém umění, l..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Vojvodík: Patos v českém umění, literatuře a umělecko-estetickém myšlení koupíte i tady

Specifikace Josef Vojvodík: Patos v českém umění, literatuře a umělecko-estetickém myšlení

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 328 Kč

Kniha sleduje dosud zcela nezpracované a nezhodnocené téma „patosu“ a „patetičnosti“ v českém umění a umělecko-estetickém myšlení tzv. protektorátních let. ... a dál?

Produkt Josef Vojvodík: Patos v českém umění, literatuře a umělecko-estetickém myšlení

Josef Vojvodík: Patos v českém umění, literatuře a umělecko-estetickém myšlení - parametry

Název produktu: Josef Vojvodík: Patos v českém umění, literatuře a umělecko-estetickém myšlení
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 328 Kč
Maximální cena: 575 Kč
Ušetríte až: 247 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století - Josef Vojvodík . Kniha sleduje dosud zcela nezpracované a nezhodnocené téma „patosu“ a „patetičnosti“ v českém umění a umělecko-estetickém myšlení tzv. protektorátních let. V popředí stojí uvažování historika umění a teoretika umělecké skupiny „Sedm v říjnu“ (1939–1941) Pavla Kropáčka (1915– 1943) a historičky a teoretičky umění Růženy Vackové (1901–1982), jejíž rozsáhlou monografi i Výtvarný projev v dramatickém umění (1948), kterou se podařilo vydat krátce před autorčiným zatčením a mnohaletých vězněním, možno považovat mj. za svým způsobem mimořádný příspěvek k teorii performativity. Uvažování o patosu je zde zároveň rekonstrukcí vztahu mezi estetickým a umělecko-historickým uvažováním o umění, rekonstrukcí afektivně-emocionální zkušenosti s uměním a (est)etickým postojem ve válečných letech, téměř v duchu aischylovského pathei mathos – učit se utrpením. Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století - Josef Vojvodík od nakladatelství Argo v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.