Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Josef Vojvodík, Josef Hrdlička: Osoba a existence

Učebnice/Odborná literatura

Josef Vojvodík, Josef Hrdlička: Osoba a existence

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Osoba a existence - Z perspektivy fenomenologicko-antropologické psychiatrie (1930-1968) . Antologie Osoba a existence přináší patnáct reprezentativních studií stoupenců fenomenologicko-antropologické psychiatrie: Ludwiga Binswangera, Eugena Minkowského, Françoise Minkowské, Erwina Strause, Henriho Eye, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Osoba a existence
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Vojvodík, Josef Hrdlička: Osoba a existence koupíte i tady

Specifikace Josef Vojvodík, Josef Hrdlička: Osoba a existence

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 123 Kč

Antologie Osoba a existence přináší patnáct reprezentativních studií stoupenců fenomenologicko-antropologické psychiatrie: Ludwiga Binswangera, Euge`na Minkowského, Françoise Minkowské, Erwina Strause ... a dál?

Produkt Josef Vojvodík, Josef Hrdlička: Osoba a existence

Josef Vojvodík, Josef Hrdlička: Osoba a existence - parametry

Název produktu: Josef Vojvodík, Josef Hrdlička: Osoba a existence
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 123 Kč
Maximální cena: 216 Kč
Ušetríte až: 93 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Osoba a existence - Z perspektivy fenomenologicko-antropologické psychiatrie (1930-1968) . Antologie Osoba a existence přináší patnáct reprezentativních studií stoupenců fenomenologicko-antropologické psychiatrie: Ludwiga Binswangera, Eugena Minkowského, Françoise Minkowské, Erwina Strause, Henriho Eye, Victora E. von Gebsattela, Reného Helda, Paula-Clauda Racamiera, Jana Hendrika van den Berga a Huberta Tellenbacha. Tito autoři představují v českém prostředí dosud téměř neznámou skupinu německých a francouzských psychiatrů a badatelů v oblasti psychopatologie, kteří sice netvořili „školu" v běžném slova smyslu, avšak ve dvacátých letech dvacátého století iniciovali v Německu, Švýcarsku a Francii nový směr v psychiatrickém bádání a praxi, který záhy našel další stoupence a který se po roce 1945 stal respektovaným a významným směrem moderní psychiatrie. Průkopnický význam fenomenologicko-antropologické psychiatrie spočívá v jejím filozofickém zaměření, v jejím zakotvení v mezioborovém pojetí vědecké práce, v dialogu s ostatními humanitními obory a v důrazu na existenciální dimenzi nemocného bytí jako individuálního jiného bytí. Uvažování těchto autorů ve vztahu k literatuře a výtvarnému umění spojuje otázka, jakým způsobem je v uměleckém díle ztvárňováno narušení vazby mezi člověkem – jako světotvorným subjektem – a světem. Předkládaná antologie chce také zaplnit prázdné místo v českém kontextu, ve kterém neměl tento směr psychiatrického myšlení snadnou pozici a nikdy se v ní neprosadil. Antologii doplňuje obsáhlý doslov, rekonstruující hlavní témata, význam a přínos fenomenologicko-antropologické psychiatrie, medailony zastoupených autorů a výběrový soupis literatury o tomto směru psychiatrického uvažování a jeho protagonistech. Publikace: Osoba a existence - Z perspektivy fenomenologicko-antropologické psychiatrie (1930-1968) . Z perspektivy fenomenologicko-antropologické psychiatrie - Edice: Teoretická knihovna - HOST - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přeb Z perspektivy fenomenologicko-antropologické psychiatrieHOST 2009, edice Teoretická knihovnaKniha, čeština, 472 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.