Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Josef Smolík: Úvod do studia mezinárodních vztahů

Učebnice/Odborná literatura

Josef Smolík: Úvod do studia mezinárodních vztahů

Hodnocení: 1x
  • 4

Je zřejmé, že mezinárodní vztahy jsou komplikovanou oblastí. Samotné prostředí mezinárodní politiky na začátku 21. století je mnohem dynamičtější, než jak tomu bylo kdykoli v minulosti. Kniha Úvod do studia mezinárodních vztahů vybízí čtenáře k onomu prvnímu pomyslnému krůčku k pochopení této komplikované ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Úvod do studia mezináro..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Smolík: Úvod do studia mezinárodních vztahů koupíte i tady

Specifikace Josef Smolík: Úvod do studia mezinárodních vztahů

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 295 Kč

Je zřejmé, že mezinárodní vztahy jsou komplikovanou oblastí. Samotné prostředí mezinárodní politiky na začátku 21. století je mnohem dynamičtější, než jak tomu bylo kdykoli v minulosti. Kniha Úvod do ... a dál?

Produkt Josef Smolík: Úvod do studia mezinárodních vztahů

Josef Smolík: Úvod do studia mezinárodních vztahů - parametry

Název produktu: Josef Smolík: Úvod do studia mezinárodních vztahů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 295 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 54 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Je zřejmé, že mezinárodní vztahy jsou komplikovanou oblastí. Samotné prostředí mezinárodní politiky na začátku 21. století je mnohem dynamičtější, než jak tomu bylo kdykoli v minulosti. Kniha Úvod do studia mezinárodních vztahů vybízí čtenáře k onomu prvnímu pomyslnému krůčku k pochopení této komplikované problematiky. Je určena nejen studentům mezinárodních vztahů či politologie, ale také všem těm, kteří se potřebují rychle zorientovat v daném oboru a chtějí získat základních poznatky o teoriích, problémech a současných diskusích, jež se odehrávají nejen na akademické půdě, ale i ve veřejném diskurzu. Přehledně uvádí základní teorie mezinárodních vztahů (realismus, liberalismus, behavioralismus, marxismus), principy zahraniční politiky (národní zájmy, jejich řešení), mapuje význam moci v mezinárodním prostředí, konflikty v mezinárodních vztazích a naznačuje možnosti jejich řešení. Nezapomíná ani na mezinárodní politickou ekonomii, globalizaci, Evropskou unii apod.  Některé informace z oblastí mezinárodních vztahů mohou být také vhodným základem pro humanitární pracovníky, diplomaty, novináře a úředníky. Základní přehled však získají především středoškolští a vysokoškolští studenti, kteří mají zájem seznámit se s mezinárodními vztahy či vybranými událostmi, které formovaly zejména střední Evropu. Publikace Josefa Smolíka „Úvod do studia mezinárodních vztahů“ je vhodným studijním podkladem pro výuku této problematiky. Souhrnně pojaté zpracování tématu navíc umožňuje vhled do dané oblasti i zájemcům z řad širší veřejnosti. Autor prezentuje mezinárodní vztahy z relevantní teoretické a analytické perspektivy a pracuje přitom s důležitými zdroji, včetně respektovaných zahraničních prací.  doc. JUDr. PhDr. Miroslav Mareš, Ph.D. Text lze doporučit jako velmi hodnotný informační zdroj i pro studium kurzů příbuzných oborů jako evropská studia, politologie, rozvojová studia a další. Mgr. Eva Taterová, M.A. Smolíkova kniha je do značné míry derivativní a má kompilační charakter, což autor sám nezastírá. Na druhé straně se jedná o kompilát zdařilý, který je obohacen o doprovodné otázky či o tipy na další rozvoj přehledu v dané oblasti. To z něj dělá zajímavý studijní text, výborně použitelný i pro samostudium. Mgr. Martin Hrabálek, Ph.D.   Z obsahu 1. Předmluva  2. Uvedení do problematiky oboru, výuka mezinárodních vztahů v ČR, výzkumná pracoviště a vztah k jiným oborům  Zpracování tématu  2.1 Bezpečnostní a strategická studia (BSS) 2.2 Rozvojová studia  Shrnující závěr  Doporučená literatura  Kontrolní otázky  Doporučené aktivity  3. Stručná historie mezinárodních vztahů, vývoj systému mezinárodních vztahů, subjekty mezinárodních vztahů, základní pojmy  Zpracování tématu  Shrnující závěr  Doporučená literatura  Kontrolní otázky  Doporučené aktivity  4. Aktéři světové politiky  Zpracování tématu  Shrnující závěr  Doporučená literatura  Kontrolní otázky  Doporučené aktivity  5. Základní teorie mezinárodních vztahů  Zpracování tématu  5.1 Realismus  5.2 Libera


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.