Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Josef Smolík: Subkultury mládeže, uvedení do problematiky

Knihy

Josef Smolík: Subkultury mládeže, uvedení do problematiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha přináší podrobnou analýzu vybraných subkultur mládeže. Text vychází z teoretického i metodologického ukotvení tématu a definuje základní pojmy: mládež, kultura, subkultura, scéna, životní styl, hnutí a další. Představuje též vybrané sociologické školy (jako je škola chicagská či birminghamská), které se tématu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Subkultury mládeže, uve..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Smolík: Subkultury mládeže, uvedení do problematiky koupíte i tady

Specifikace Josef Smolík: Subkultury mládeže, uvedení do problematiky

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 326 Kč

Kniha přináší podrobnou analýzu vybraných subkultur mládeže. Text vychází z teoretického i metodologického ukotvení tématu a definuje základní pojmy: mládež, kultura, subkultura, scéna, životní styl, hnutí a další. ... a dál?

Produkt Josef Smolík: Subkultury mládeže, uvedení do problematiky

Josef Smolík: Subkultury mládeže, uvedení do problematiky - parametry

Název produktu: Josef Smolík: Subkultury mládeže, uvedení do problematiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 326 Kč
Maximální cena: 385 Kč
Ušetríte až: 59 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha přináší podrobnou analýzu vybraných subkultur mládeže. Text vychází z teoretického i metodologického ukotvení tématu a definuje základní pojmy: mládež, kultura, subkultura, scéna, životní styl, hnutí a další. Představuje též vybrané sociologické školy (jako je škola chicagská či birminghamská), které se tématu subkultur věnují. Autor se zabývá typologií subkultur mládeže a jejich vztahem k sociálněpatologickým jevům, médiím, trhu a politice. Blíže představuje subkultury hippies, skinheads, fotbalové chuligány, punk/hard core, graffiti, metal, gothic rock a taneční scénu. Kniha poslouží především pedagogům, novinářům, ale i výchovným poradcům, psychologům a sociologům, kteří pracují s mládeží. Stejně tak je určena i rodičům a mládeži samotné - čtivou formou je seznámí s formováním jednotlivých subkultur a životních stylů v minulosti i současnosti.O autoroviPhDr. Josef Smolík, Ph.D., působí jako odborný asistent Oddělení bezpečnostních a strategických studií katedry politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Od roku 2004 vyučuje kurz týkající se subkultur mládeže.Na Masarykově univerzitě vystudoval politologii, psychologii a sociální pedagogiku. Profesně se zaměřuje na bezpečnostní politiku, subkultury mládeže, radikální politické strany a politickou psychologii.Autor či spoluautor knih Fotbaloví chuligáni (2004, s M. Marešem a M. Suchánkem), Fotbalové chuligánství (2008), Psychologie vůdcovství (2008, s J. Lukasem) a Krajní pravice ve vybraných zemích střední a východní Evropy: Slovensko, Polsko, Ukrajina, Bělorusko, Rusko (2009, s P. Kupkou a M. Laryšem). Pravidelně navštěvuje koncerty nejrůznějších hudebních žánrů a fotbalová utkání domácích i zahraničních soutěží.Výkonný redaktor recenzovaného časopisu Rexter (www.rexter.cz).Z obsahuO autoroviPoděkováníÚvod1. Vymezení problematikyLiteratura1.1 Mládež1.1.1 Charakteristika mládežeLiteratura1.2 Kultura/subkultura1.2.1 Kultura1.2.2 SubkulturaTypologie subkulturLiteratura1.3 Subkultury mládeže1.3.1 Vymezení základních pojmůLiteratura1.3.2 Subkultura versus hnutíLiteratura1.3.3 Rizikovost subkultur mládežeLiteratura2. Jak zkoumat subkultury mládeže?2.1 Kvantitativní a kvalitativní výzkum2.2 Techniky pro sběr informací o subkulturách mládeže2.3 Zásady realizace terénního výzkumu subkultur mládežeLiteratura3. Teorie subkultur mládežeLiteratura3.1 Počátky výzkumu, chicagská škola3.1.1 První generace chicagské školy3.1.2 Druhá generace chicagské školy3.1.3 Třetí generace chicagské školy3.1.4 Následovníci chicagské školyLiteratura3.2 Birminghamská škola, CCCS3.2.1 Kulturální studiaLiteratura3.3 Postsubkulturní teorie3.3.1 Kritika CCCS3.3.2 Prolínání stylů a prostupnost mezi subkulturamiLiteratura4. Ženy v subkulturách mládežeLiteratura5. Typologie subkultur mládežeLiteratura6. Subkultury mládeže a médiaLiteratura7. Subkultury mládeže a trhLiteratura8. Subkultury mládeže a politikaLiteratura9. Vybrané subkultury mládežeLiteratura9.1 Hippies9.1.1 Ideoví předchůdci subkultury hippies9


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.