Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Josef Šmajs: Ohrožená kultura

Knihy naučná literatura

Josef Šmajs: Ohrožená kultura

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice - Josef Šmajs. Autor přichází s novým konceptem evoluční ontologie, jejíž proce­suální pojetí bytí umožňuje pochopit to, co se dnes se světem děje. Na pozadí pomalé přirozené evoluce života ukazuje rychlou, přírodu poškozující evoluci kultury. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ohrožená kultura
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Šmajs: Ohrožená kultura koupíte i tady

Specifikace Josef Šmajs: Ohrožená kultura

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 182 Kč

Autor přichází s novým konceptem evoluční ontologie, jejíž proce­suální pojetí bytí umožňuje pochopit to, co se dnes se světem děje. Na pozadí pomalé přirozené evoluce života ukazuje rychlou, přírodu ... a dál?

Produkt Josef Šmajs: Ohrožená kultura

Josef Šmajs: Ohrožená kultura - parametry

Název produktu: Josef Šmajs: Ohrožená kultura
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 182 Kč
Maximální cena: 326 Kč
Ušetríte až: 144 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice - Josef Šmajs. Autor přichází s novým konceptem evoluční ontologie, jejíž proce­suální pojetí bytí umožňuje pochopit to, co se dnes se světem děje. Na pozadí pomalé přirozené evoluce života ukazuje rychlou, přírodu poškozující evoluci kultury. Sleduje problém vzniku proti­přírodní kulturní uspořádanosti z původního přirozeného řádu. Zjišťuje, že v přirozeně uspořádaném světě nemůže nový typ řádu vznikat jinak než rozbíjením přirozených struktur. Podstatou ekologické krize není tudíž rozpor člověka a přírody, jak se to jeví povrchnímu pohledu, nýbrž konflikt kultury se Zemí, dočasná neschopnost biosféry uhasit požár, kterým ji dnešní technická civilizace spaluje. Jestliže se v neoslabené biosféře mohla tradiční politika zabývat ochranou území, bezpečnosti a majetku občanů, jestliže mohla přehlížet lokální devastaci přírody, pak vznikající ekologická politika další pustošení Země připustit nesmí. Diagnózu jejího poraněného ekosystému však nemůže stanovit žádná speciální věda bez filosofie, a proto získává filosofická ontologie nový praktický smysl. Opouští úzký rámec individuálního pochopení světa a reflexí konfliktu kultury s přírodou se stává jedním z předpokladů reálnosti globální ekologické politiky. Vychází s předmluvou Erazima Koháka. Publikace: Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice - Josef Šmajs. Od evoluční ontologie k ekologické politiceHOST 2011Kniha, čeština, 272 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.