Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Josef Pekař, Martin Kučera: O smysl českých dějin

Knihy

Josef Pekař, Martin Kučera: O smysl českých dějin

Hodnocení: 1x
  • 4

O smysl českých dějin - Josef Pekař, Martin Kučera. Jedno ze základních děl české historiografie v novém aktualním uspořádání edici předního českého "pekařologa" Martina Kučery. Svatý Václav? Hus? František Josef I.? Od které doby sedí Němci v naší vlasti? Mají dějiny Čechů smysl?"Znovu si uvědomujeme ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Pekař, Martin Kučera: O smysl českých dějin koupíte i tady

Specifikace Josef Pekař, Martin Kučera: O smysl českých dějin

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 323 Kč

Jedno ze základních děl české historiografie v novém aktualním uspořádání edici předního českého "pekařologa" Martina Kučery. Svatý Václav? Hus? František Josef I.? Od které doby sedí Němci v naší vlasti? Mají dějiny Čechů smysl? ... a dál?

Produkt Josef Pekař, Martin Kučera: O smysl českých dějin

Josef Pekař, Martin Kučera: O smysl českých dějin - parametry

Název produktu: Josef Pekař, Martin Kučera: O smysl českých dějin
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 323 Kč
Maximální cena: 540 Kč
Ušetríte až: 217 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

O smysl českých dějin - Josef Pekař, Martin Kučera. Jedno ze základních děl české historiografie v novém aktualním uspořádání edici předního českého "pekařologa" Martina Kučery. Svatý Václav? Hus? František Josef I.? Od které doby sedí Němci v naší vlasti? Mají dějiny Čechů smysl?"Znovu si uvědomujeme potřebu ještě jednou připomenout vícekrát vydaný výbor z historické publicistiky největšího českého historika první poloviny 20. století Josefa Pekaře, a to především s ohledem na úbytek vzdělanosti v této zemi a to nejen historické. Nejde přitom zdaleka o to, že Pekařovy poznatky jsou věčně platné, nebo že se Pekař nikdy nemýlil. Jedná se však o něco jiného, mnohem závažnějšího: o inspirativnost Pekařových přístupů v situaci krize podobné té dnešní.", poznámka nakladatele. O smysl českých dějin - Josef Pekař, Martin Kučera od nakladatelství Dauphin v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Anotace: Pekařův odkaz je výzvou každému historikovi, který nechce s vlky výt, který je odhodlán do všech důsledků plnit poslání kriticky myslícího intelektuála bez ohledu na očekávání či žádosti establishmentů, který si je vědom toho, že dějiny jsou dějinami společenských vztahů a vykonané práce, že se nevznášejí někde nad lidskou společností, a který má shodně s Josefem Pekařem zodpovědný vztah k současnosti. Právě jí a jedině jí chtěl veliký historik účinně napomáhat k optimalizaci daného společenského stavu. V tom viděl funkci dějin a dějepisného poznání. Proto má smysl vydávat další z výborů jeho historické publicistiky.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.