Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Josef Lada: Kronika mého života

Knihy

Josef Lada: Kronika mého života

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Anotace: Josef Lada (17. prosince 1887 Hrusice - 14. prosince 1957 Praha), malíř, ilustrátor, spisovatel, grafik a divadelní výtvarník patří k velkým postavách české kulturní historie. Čím byl více? Sám o tom v doslovu ke své Kronice říká: "Spisovatel a malíř; malíř a spisovatel. Obracejte to, jak chcete. Sám ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.33
skladem

Jaké má kniha
Kronika mého života
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Čerstvá hodnocení Josef Lada: Kronika mého života

  • 5

Milda84, 27. listopadu 2015

Kouzelně napsaný životní příběh mého nejoblíbenějšího "pohádkáře". Tak krásně, jako dokázal napsat Mikeše nebo Kmotru lišku, zachytil i své dětství, nelehké umělecké začátky a další život. Vřele doporučuji všem, kdo jihnou nad jeho obrázky, protože tohle je jeden jeho velký obraz slovem :-)


Specifikace Josef Lada: Kronika mého života

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 459 Kč

Anotace: Josef Lada (17. prosince 1887 Hrusice - 14. prosince 1957 Praha), malíř, ilustrátor, spisovatel, grafik a divadelní výtvarník patří k velkým postavách české kulturní historie. Čím byl více? Sám o tom v doslovu ke své Kronice říká: "Spisovatel a malíř; malíř a spisovatel. Obracejte to, jak chcete. Sám věřím jen v silné prožitky mládí, dobré lidi, citlivá srdce a věrnou lásku. To je čistý zdroj umělecký. Vládnout perem nebo štětcem - to už je jen technika, to je detail." Josef Lada, autor milovaný » ... a dál?

Produkt Josef Lada: Kronika mého života

Josef Lada: Kronika mého života - parametry

Název produktu: Josef Lada: Kronika mého života
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 459 Kč
Maximální cena: 459 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Anotace: Josef Lada (17. prosince 1887 Hrusice - 14. prosince 1957 Praha), malíř, ilustrátor, spisovatel, grafik a divadelní výtvarník patří k velkým postavách české kulturní historie. Čím byl více? Sám o tom v doslovu ke své Kronice říká: "Spisovatel a malíř; malíř a spisovatel. Obracejte to, jak chcete. Sám věřím jen v silné prožitky mládí, dobré lidi, citlivá srdce a věrnou lásku. To je čistý zdroj umělecký. Vládnout perem nebo štětcem - to už je jen technika, to je detail." Josef Lada, autor milovaný dětmi i dospělými, otec kocoura Mikeše a mnoha dalších postaviček, tvůrce nezaměnitelné podoby dobrého vojáka Švejka, spatřil světlo světa o adventu a v předvánoční době také z tohoto světa odešel. Od Ladova narození letos uplyne už 120 let, zemřel před 50 lety, ale jeho příběhy a obrázky potěší ještě mnoho generací čtenářů. Publikace: Kronika mého života - Josef Lada. Milovaný český malíř a ilustrátor, ale také skvělý vypravěč Josef

Lada (1887-1957) by se letos dožil sto dvaceti let. S jeho jménem

je spojena řada postav a postaviček, malebné obrázky českého

venkova, poezie Vánoc, ale rovněž originální humor, který se snad

nejvíce promítl do výtvarného ztvárnění Dobrého vojáka Švejka. V

Kronice mého života se Josef Lada vrací do svého dětství v rodných

Hrusicích a s pokorou a lehkým úsměvem na tváři nás vede krok za

krokem po cestách svého plodného života. Publikace: Kronika mého života - Josef Lada. MilovanĂ˝ ÄŤeskĂ˝ malĂ­Ĺ™ a ilustrátor, ale takĂ© skvÄ›lĂ˝ vypravěč Josef Lada (1887-1957) by se letos doĹľil sto dvaceti let. S jeho jmĂ©nem je spojena Ĺ™ada postav a postaviÄŤek, malebnĂ© obrázky ÄŤeskĂ©ho venkova, poezie Vánoc, ale rovněž originálnĂ­ humor, kterĂ˝ se snad nejvĂ­ce promĂ­tl do vĂ˝tvarnĂ©ho ztvárnÄ›nĂ­ DobrĂ©ho vojáka Ĺ vejka. V Kronice mĂ©ho Ĺľivota se Josef Lada vracĂ­ do svĂ©ho dÄ›tstvĂ­ v rodnĂ˝ch HrusicĂ­ch a s pokorou a lehkĂ˝m ĂşsmÄ›vem na tváři nás vede krok za krokem po cestách svĂ©ho plodnĂ©ho Ĺľivota.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.