Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Josef Lada, Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Učebnice/Odborná literatura

Josef Lada, Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Hodnocení: 1x
  • 4

Edice ČT Česká mše vánoční Knižní vydání animovaného filmu "Česká mše vánoční" i s notami od Jakuba Jana Ryby a obrázky Josefa Lady. Hej Mistře! Vstaň bystře! Vzhlédni na jasnost, nebes na švarnost, krásu uhlídáš v tento noční čas... zaznívá už více než dvě stě let v čase vánočním. Takřka před sto lety ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Česká mše vánoční
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Lada, Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční koupíte i tady

Specifikace Josef Lada, Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 208 Kč

Spojením Rybovy mše, Ladova betlému a desítek dalších Ladových postaviček a scenérií vznikl stejnojmenný animovaný film, který je už od roku 2007 neodmyslitelnou součástí vánočních svátků s Českou tel ... a dál?

Produkt Josef Lada, Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Josef Lada, Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční - parametry

Název produktu: Josef Lada, Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 208 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 91 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Edice ČT Česká mše vánoční

Knižní vydání animovaného filmu "Česká mše vánoční" i s notami od Jakuba Jana Ryby a obrázky Josefa Lady.

Hej Mistře! Vstaň bystře! Vzhlédni na jasnost, nebes na švarnost, krásu uhlídáš v tento noční čas... zaznívá už více než dvě stě let v čase vánočním. Takřka před sto lety nakreslil Josef Lada český lidový betlém. Ladovi vesničané v něm spěchají za hvězdou, která je dovádí až do Betléma a zvěstuje, že se stalo něco nevídaného a významného. Oba dva umělci vytvořili vzácné dílo, jež dodnes obdivujeme pro jeho upřímnou prostotu, ale zároveň radostnou a sváteční atmosféru, která navozuje pravé české Vánoce. Spojením Rybovy mše, Ladova betlému a desítek dalších Ladových postaviček a scenérií vznikl stejnojmenný animovaný film autorů Miloše Zvěřiny a Pavla Kubanta, který je už od roku 2007 neodmyslitelnou součástí vánočních svátků s Českou televizí. Filmem se inspiroval i tento zpěvník, který rovněž nabízí obě výsostná díla v harmonickém souznění. Rybovu mši v hudební úpravě Milana Potočka si podle něj můžete – podobně jako v době Jakuba Jana Ryby – sami zahrát a zazpívat v kruhu rodinném nebo třeba s přáteli.

Autor: Jakub Jan Ryba

Ilustrace: Josef Lada

Hudební úprava a sazba notového zápisu: Milan Potoček

Věk: 7+

Počet stran: 104

Jazyk: čeština

Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Rozměry: 19,4 x 25,4 cm

Země původu: ČR Edice ČT Česká mše vánoční Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby zaznívá ve vánočním čase déle než 200 let. V národním povědomí se nese úvod této mše Hej Mistře! Vstaň bystře! a její další tóny navozující slavnostní atmosféru. Jakub Ryba a posléze i Josef Lada vytvořili společným úsilím nadčasové dílo, které ztvárnili Miloš Zvěřina a Pavel Kubant i ve stejnojmenném animovaném filmu. Tímto filmem byl inpirován tento zpěvník, který v hudební úpravě Milana Potočka nabízí hudební úpravu Rybovy mše pro zazpívání či přehrání v domácím rodinném kruhu. Autor: Josef Lada, Jakub Jan Ryba

Formát: 194 x 254 / 104 stran

Vazba: vázaná s laminovaným potahem


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.