Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Josef Jílek: Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk

Knihy naučná literatura

Josef Jílek: Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk

Hodnocení: 1x
  • 4

Peníze a platební styk. Kniha představuje jedinečné komplexní dílo v oblasti peněz a platebního styku v České republice i ve světě. Jsou zde shrnuty rozsáhlé praktické zkušenosti autora z působení v centrální bance a ze stáží v zahraničních finančních institucích a na zahraničních univerzitách. Autor nejprve ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Finance v globální ekon..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Jílek: Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk koupíte i tady

Specifikace Josef Jílek: Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 338 Kč

Kniha představuje jedinečné komplexní dílo v oblasti peněz a platebního styku v České republice i ve světě. ... a dál?

Produkt Josef Jílek: Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk

Josef Jílek: Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk - parametry

Název produktu: Josef Jílek: Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 338 Kč
Maximální cena: 629 Kč
Ušetríte až: 291 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Peníze a platební styk. Kniha představuje jedinečné komplexní dílo v oblasti peněz a platebního styku v České republice i ve světě. Jsou zde shrnuty rozsáhlé praktické zkušenosti autora z působení v centrální bance a ze stáží v zahraničních finančních institucích a na zahraničních univerzitách. Autor nejprve objasňuje tvorbu a zánik peněz v obchodních bankách. Následují části o likviditě a skutečné funkci rezervních požadavků a scholastice peněžní báze a peněžních multiplikátorů. Uvádí strukturu rozvah obchodních a centrálních bank, pojištění vkladů, družstevní bankovnictví, vysvětluje švýcarské a islámské bankovnictví a vývoj názorů na podstatu peněz. Část věnovaná platebnímu styku popisuje bankovní platby, platební systémy a praxi platebního styku v řadě významných zemí. Z obsahu  O autorovi  Úvodní slovo autora  1 Podstata peněz  1.1 Stručná historie peněz  1.1.1 Plnohodnotné peníze  1.1.2 Neplnohodnotné peníze  1.1.3 Vznik centrálních bank  1.1.4 Období zlatého standardu  1.1.5 Shrnutí  1.2 Funkce a definice peněz  1.2.1 Funkce peněz  1.2.2 Co jsou peníze  1.2.3 Měnové agregáty  1.2.4 Měnové agregáty Fedu  1.2.5 Měnové agregáty Eurosystému  1.2.6 Měnové agregáty Bank of Japan  1.2.7 Měnové agregáty Bank of England  1.2.8 Měnové agregáty České národní banky  1.2.9 Porovnání ukazatelů peněžní zásoby  1.2.10 Krytí peněz  1.2.11 Shrnutí  1.3 Tvorba a zánik peněz  1.3.1 Kde, jak a kdy vznikají a zanikají peníze?  1.3.2 Poskytování úvěrů bankami nebankovním jednotkám  1.3.3 Úročení vkladů a jiných závazků bank vůči nebankovním jednotkám  1.3.4 Koupě majetku a služeb bankami od nebankovních jednotek  1.3.5 Výplata odměn z nákladů zaměstnancům a členům statutárních orgánů bank  1.3.6 Převod nepeněžních závazků a kapitálu na peněžní závazky bank  1.3.7 Zánik peněz a splatitelnost přijatých úvěrů  1.3.8 Tvorba a zánik peněz při platebním styku  1.3.9 Tvorba a zánik peněz při zadlužování veřejných rozpočtů  1.3.10 Tvorba a zánik peněz emisí oběživa  1.3.11 Vývoj měnových agregátů v některých zemích  1.3.12 Vývoj bankovních úvěrů v České republice  1.3.13 Shrnutí  1.4 Likvidita a rezervní požadavky  1.4.1 Likvidita a rezervní požadavky  1.4.2 Kde, jak a kdy vzniká a zaniká likvidita?  1.4.3 Operace s dopadem na likviditu na rezervních účtech  1.4.4 Řízení likvidity na rezervních účtech centrální bankou  1.4.5 Řízení likvidity na rezervních účtech obchodními bankami  1.4.6 Funkce rezervních požadavků  1.4.7 Mechanismus rezervních požadavků  1.4.8 Rezervní požadavky Fedu  1.4.9 Rezervní požadavky Eurosystému  1.4.10 Rezervní požadavky Bank of Japan  1.4.11 Rezervní požadavky Bank of England  1.4.12 Rezervní požadavky České národní banky  1.4.13 Shrnutí  1.5 Měnová báze  1.6 Bankovnictví částečných rezerv a peněžní multiplikátory  1.6.1 Podstata teorie  1.6.2 Praktické aspekty  1.6.3 Shrnutí  1.7 Příklad bankovního systému bez centrální banky  1.8 Příklad bankovního systému s centrální bankou  1.8.1 Centrální banka bez oběživa a bez rezervních požadavků  1.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.