Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Josef Harna: Konsenzus a kompromis

Knihy

Josef Harna: Konsenzus a kompromis

Hodnocení: 1x
  • 4

Konsenzus a kompromis – Budování politického systému první Československé republiky 1918-1922 - Josef Harna. První Československá republika se uchovala jako stabilní demokratický stát po celé dvacetiletí své existence. Pevné zakotvení demokratických principů vládnutí bylo podmíněno řadou historických i kulturních ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Konsenzus a kompromis
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Harna: Konsenzus a kompromis koupíte i tady

Specifikace Josef Harna: Konsenzus a kompromis

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 164 Kč

První Československá republika se uchovala jako stabilní demokratický stát po celé dvacetiletí své existence. Pevné zakotvení demokratických principů vládnutí bylo podmíněno řadou historických i kultu ... a dál?

Produkt Josef Harna: Konsenzus a kompromis

Josef Harna: Konsenzus a kompromis - parametry

Název produktu: Josef Harna: Konsenzus a kompromis
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 164 Kč
Maximální cena: 225 Kč
Ušetríte až: 61 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Konsenzus a kompromis – Budování politického systému první Československé republiky 1918-1922 - Josef Harna. První Československá republika se uchovala jako stabilní demokratický stát po celé dvacetiletí své existence. Pevné zakotvení demokratických principů vládnutí bylo podmíněno řadou historických i kulturních faktorů, nejvýznamnější roli však sehrálo chování několika masových českých politických stran, které se dokázaly v okamžicích zhroucení habsburské říše chopit ini-ciativy a vytvořit funkční parlamentní systém. Žádná z nich neměla dostatek sil, aby na sebe strhla rozhodující moc, bylo proto nezbytné uzavírat pro získání dostatečné demokratické většiny koalice. Podmínkou přitom bylo, že se strany dovedou povznést nad partikulární stranické zájmy a zohlední obecné potřeby společnosti nového státu. Nejméně čtyři roky trvalo, než dospěly k vyváženému stanovisku mezi konsenzem o obecných otázkách a kompromisy ve sféře stranických požadavků. V letech 1918-1922 se tak vystřídalo několik vládních formací, než se stabilizovala celonárodní koalice českých, resp. československých stran, která pak tvořila pevnou oporu parlamentního politického systému garantujícího všem občanům širokou škálu demokratických práv a svobod. Doc. PhDr. Josef Harna, CSc., dlouholetý vedoucí vědecky pracovník Historického ústavu A V ČR se zaměřením na vývoj politického systému a dějiny politických stran v Československu ve 20. století. Konsenzus a kompromis – Budování politického systému první Československé republiky 1918-1922 - Josef Harna od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.