Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Josef Fučík: Válka 1866: Běda poraženým!

Knihy osobnosti a fakta

Josef Fučík: Válka 1866: Běda poraženým!

Hodnocení: 1x
  • 4

Válka 1866. Běda poraženým! - Josef Fučík. Kniha je volným pokračováním "Války 1866", vydané v Pasece před pěti lety, která ač rozsáhlá, nemohla pojmout všechny události té doby. Nově vycházející práce se zabývá především Bismarckovými záměry nejen porazit Rakousko v poli, ale s pomocí italských iredentistů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Válka 1866: Běda poraže..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Fučík: Válka 1866: Běda poraženým! koupíte i tady

Specifikace Josef Fučík: Válka 1866: Běda poraženým!

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 228 Kč

Kniha je volným pokračováním Války 1866, vydané v Pasece před pěti lety, která ač rozsáhlá, nemohla pojmout všechny události té doby. Nově vycházející práce se zabývá především Bismarckovými záměry ne ... a dál?

Produkt Josef Fučík: Válka 1866: Běda poraženým!

Josef Fučík: Válka 1866: Běda poraženým! - parametry

Název produktu: Josef Fučík: Válka 1866: Běda poraženým!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 228 Kč
Maximální cena: 381 Kč
Ušetríte až: 153 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Válka 1866. Běda poraženým! - Josef Fučík. Kniha je volným pokračováním "Války 1866", vydané v Pasece před pěti lety, která ač rozsáhlá, nemohla pojmout všechny události té doby. Nově vycházející práce se zabývá především Bismarckovými záměry nejen porazit Rakousko v poli, ale s pomocí italských iredentistů a maďarské Klapkovy legie rozvrátit habsburskou monarchii zevnitř. Připomíná rovněž Bismarckův zájem o oživení podobných aktivit v českých zemí. Zabývá se dále válečným potenciálem protivníků i tvrzeními, že Rakousko bylo poraženo již předtím než padla první rána; též ústupem Severní armády k Dunaji a okolnostmi příměří a ukončení válečného konfliktu. S tím též spojuje úpornou snahu vídeňské dvorní kamarily označit viníky nečekaného debaklu, postavit je před válečný soud a zastřít tak pravé příčiny hanebné porážky. Kniha nevynechává ani postih provinilců na nejnižších stupních polního vojska, kde přináší mimo jiné nové poznatky o tragickém osudu podporučíka čáslavského 21. pěšího pluku Františka Kabeláče, obestřeného dosud řadou smyšlenek. Válka 1866. Běda poraženým! - Josef Fučík od nakladatelství Paseka v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.