Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Josef Formánek: Syn větru a Prsatý muž

Knihy

Josef Formánek: Syn větru a Prsatý muž

Hodnocení: 1x
  • 4

Prsatý muž se po osmi letech vrací na ostrov Siberut a zjišťuje, že se v mnohém změnil, stejně jako jeho život.. Jedinečný příběh o změně tak velké, že si ji jen těžko dokážeme představit. Kdo je Syn větru a jak ovlivnil příběh Davida Zajíce? Kniha je věnována místům a bytostem, jež zmizely,a láskám, co zůstaly. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Syn větru a Prsatý muž
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Josef Formánek: Syn větru a Prsatý muž koupíte i tady

Specifikace Josef Formánek: Syn větru a Prsatý muž

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 69 Kč

Prsatý muž se po osmi letech vrací na ostrov Siberut a zjišťuje, že se v mnohém změnil, stejně jako jeho život. Jedinečný příběh o změně tak velké, že si ji jen těžko dokážeme představit. Kdo je Syn větru a jak ovlivnil příběh Davida Zajíce? Kniha je věnována místům a bytostem, jež zmizely,a láskám, co zůstaly. Pokračování bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů.

... a dál?

Produkt Josef Formánek: Syn větru a Prsatý muž

Josef Formánek: Syn větru a Prsatý muž - parametry

Název produktu: Josef Formánek: Syn větru a Prsatý muž
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 69 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Prsatý muž se po osmi letech vrací na ostrov Siberut a zjišťuje, že se v mnohém změnil, stejně jako jeho život.. Jedinečný příběh o změně tak velké, že si ji jen těžko dokážeme představit. Kdo je Syn větru a jak ovlivnil příběh Davida Zajíce? Kniha je věnována místům a bytostem, jež zmizely,a láskám, co zůstaly. Pokračování bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů. Ukázka z textu DUCHOVÉ A LEGENDA O BÁJNÉ ZEMI Obřady už viděl při minulých výpravách, ale nikdy při elektrickém světle, které tam v podobě zářivek a pomocí prodlužovaček přitáhli. I když tam svítily petrolejové lampy, najednou to mělo úplně jinou atmosféru než u ohně. Při zahájení obřadu Aman Tany všechny obešel a na náhrdelník či na oblečení jim zavěsil listy smotané ratanem. Když si ho vázali navzájem kouzelníci, přáli si hodně štěstí při šamanském letu. David se, přestože to spatřil mnohokrát, těšil, jaké to bude tancovat na vlastních patách. Aman Tana odříkal nad slepicí podobné věty a prosby, jaké vyslovují různí věřící po celém světě – zejména se týkaly zdraví a dostatku. Potom s kurem obešel Amana Seilu, Amana Veroniku a všechny, co byli v umě Zádumčivého, včetně kapitána, který se česky bránil: „Mě s ní ošmrdlávat nemusíte.“ A jak se už mentawajsky naučil, dodal: „Masura bagata – děkuji.“ Kouzelník se slepici omluvil za zabití a nechal jednoho mladíka, aby jí zakroutil krkem. Ten ji ještě, když sebou v posledních záchvěvech trhala, strčil nad oheň, kde jí opálil peří. Následně slepici Aman Tana nařízl, roztrhl jí hruď a vyndal střeva i s pobřišnicí. Z ní šaman zkoumal budoucnost – podle krvavých stop na průhledné bláně. „Majeru le – velmi dobré.“ Oddíbnul kus masa a položil ho na okraj talíře, který nahradil mísu z teakového dřeva, a obešel s ním celou umu. V rozích se zastavil   prosil duchy zemřelých. To samé se opakovalo u dalších dárků pro předky, jako byl tabák nebo kus masa z prasete nadvakrát zabíjeného tupým kopím. Teprve když nařízli kůži nožem, kopí konečně provrtalo hrdlo. Zvíře chroptělo, dokud nevykrvácelo. Dlužno dodat, že předtím se mu kouzelník také omluvil, že mu berou život, protože se musejí najíst. Prase posléze potřel vonnými květy, teprve poté ho svěřil do rukou mladým chlapcům, aby ho zabili. Bubeníci začali u ohně nahřívat krajtí kůže na bubnech, aby správně zněly, až se budou trefovat do neustále se zrychlujícího tempa tanečníků. David již dříve odkoukal, že když se od ohně vracejí bubeníci, hráči na gadžaumy, brzo se začne tančit. Proto možná překvapil Amana Tanu tím, že se zvedl a vzal si správně mezi palec a ukazováček listy, které od něj předtím dostal. „Jágaj boiro – Rozumí trochu,“ prohodil starší šaman k Amanu Seilimu. Bubeníci začali hrát a kouzelníci i Prsatý muž se pohupovali v bocích a rukama napodobovali let ptáka. Zničehonic přišel sun krok vpřed a vzápětí dupání pozadu na fošny a bambus na zemi, takže vedle bubnů se ozvala i nesvázaná, nepřitlučená podlaha a rezonovala s každým dupnutím tanečníků. Pořád rychleji! První tři čtyři tance se Pr


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.