Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Jordanes: Gótské dějiny / Římské dějiny

Knihy osobnosti a fakta

Jordanes: Gótské dějiny / Římské dějiny

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Gótské dějiny/ Římské dějiny - Jordanes. Autor gótských (Getica) a římských dějin (Romana), sepsaných kolem roku 550 n. l., stojí na pomezí mezi dvěma epochami. O jeho životních osudech není mnoho známo vyjma faktu, že se sám hrdě hlásil k příslušnosti ke germánskému kmeni Gótů. Jeho dějiny Gótů přinášejí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Gótské dějiny / Římské ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jordanes: Gótské dějiny / Římské dějiny koupíte i tady

Specifikace Jordanes: Gótské dějiny / Římské dějiny

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 262 Kč

Autor gótských (Getica) a římských dějin (Romana), sepsaných kolem roku 550 n. l., stojí na pomezí mezi dvěma epochami. O jeho životních osudech není mnoho známo vyjma faktu, že se sám hrdě hlásil k p ... a dál?

Produkt Jordanes: Gótské dějiny / Římské dějiny

Jordanes: Gótské dějiny / Římské dějiny - parametry

Název produktu: Jordanes: Gótské dějiny / Římské dějiny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 262 Kč
Maximální cena: 398 Kč
Ušetríte až: 136 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Gótské dějiny/ Římské dějiny - Jordanes. Autor gótských (Getica) a římských dějin (Romana), sepsaných kolem roku 550 n. l., stojí na pomezí mezi dvěma epochami. O jeho životních osudech není mnoho známo vyjma faktu, že se sám hrdě hlásil k příslušnosti ke germánskému kmeni Gótů. Jeho dějiny Gótů přinášejí mnoho unikátních informací o historii tohoto kmene a lze je zařadit po bok obdobných „národních historií“ (např. Paula Diacona či Řehoře z Toursu). Přes jistá omezení spočívající v množství smyšlenek a nepravd, které autor do díla vložil, se jedná o zásadní a nenahraditelný pramen ke zkoumání doby tzv. stěhování národů. V případě rané historie Gótů je Jordanes dokonce naším jediným narativním zdrojem. Oba spisy můžeme zároveň vnímat i jako neocenitelné očité svědectví o hluboké proměně světa, kultury i společnosti na sklonku římského starověku a nástupu evropského středověku. Publikace: Gótské dějiny/ Římské dějiny - Jordanes. Jordanes; Stanislav DoležalARGO 2012, edice Memoria medii aeviKniha, čeština, 332 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.