Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Joost Zwagerman: Šest hvězdiček

Knihy

Joost Zwagerman: Šest hvězdiček cena od 0 Kč

Joost Zwagerman: Šest hvězdiček

Hodnocení: 1x
  • 4

V20026585 JustĂ˝n Merkelbach je nejmladším šéfredaktorem v NizozemĂ­. Vede magazĂ­n DobrĂ© ráno, ÄŤasopis specializovanĂ˝ na hotelnictvĂ­. Za obrovskĂ˝m nákladem a nemalĂ˝mi zisky stojĂ­ pouze dva lidĂ©: zakladatel ÄŤasopisu, JustĂ˝nĹŻv strĂ˝c Siem, a asistentka Mabel. A takĂ© strýčkovy fĂ­gle a triky, jimiĹľ ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Joost Zwagerman: Šest hvězdiček - parametry

Název produktu: Joost Zwagerman: Šest hvězdiček
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V20026585 JustĂ˝n Merkelbach je nejmladším šéfredaktorem v NizozemĂ­. Vede magazĂ­n DobrĂ© ráno, ÄŤasopis specializovanĂ˝ na hotelnictvĂ­. Za obrovskĂ˝m nákladem a nemalĂ˝mi zisky stojĂ­ pouze dva lidĂ©: zakladatel ÄŤasopisu, JustĂ˝nĹŻv strĂ˝c Siem, a asistentka Mabel. A takĂ© strýčkovy fĂ­gle a triky, jimiĹľ „pĹ™inutí“ k inzerci jakĂ©koli hotelovĂ© zařízenĂ­. StrĂ˝c je otevĹ™enĂ˝, nespoutanĂ˝ a impulzivnĂ­, JustĂ˝n ho odmaliÄŤka zbožňuje. Pro chlapce, kterĂ˝ vyrĹŻstal v podruÄŤĂ­ upjatĂ© matky, chorobnÄ› posedlĂ© hygienou, a suchopárnĂ©ho otce, bĂ˝valy návštÄ›vy u strýčka Siema a tety Tilly vĹľdy oázou uvolnÄ›nĂ© atmosfĂ©ry. Po stĹ™ednĂ­ škole proto nastupuje do DobrĂ©ho rána a po zapadlĂ˝ch koutech Holandska hledá vhodná ubytovacĂ­ zařízenĂ­. Jednoho dne spáchá Siem sebevraĹľdu. V románu se JustĂ˝n retrospektivnÄ› vracĂ­ k událostem dÄ›tstvĂ­ a dospĂ­vánĂ­, rozpomĂ­ná se na rĹŻznĂ© situace, okolnosti a příbÄ›hy. Mimo jinĂ© i za pomoci terapeuta se rozhodne dopátrat pravĂ© příčiny jeho smrti. PostupnÄ› odhaluje skuteÄŤnou podstatu sice bezdÄ›tnĂ©ho, ale jinak napohled harmonickĂ©ho manĹľelstvĂ­ strĂ˝ce a tety - sex jako akt marnosti, sebetrĂ˝znivĂ© návštÄ›vy bordelĹŻ, destrukce… Jako se nám pĹ™i psychoanalĂ˝ze vyjevujĂ­ zasutĂ©, triviálnĂ­ vzpomĂ­nky, poznává JustĂ˝n skrytá zákoutĂ­ jejich Ĺľivota. OvlivnĂ­ ho to natolik, Ĺľe i sám sebe zaÄŤne vidÄ›t jinak. Obdivuje strĂ˝ce proto, Ĺľe si vzal Ĺľivot? Mohl tomu nÄ›jak zabránit? Je sebevraĹľda projevem bezohlednosti a sobectvĂ­, nebo lze sebevraha i pochopit? Joost Zwagerman je vynikajĂ­cĂ­ vypravěč, dokonalĂ˝ analytik lidskĂ© psychiky. Dokáže suverĂ©nnÄ› navodit atmosfĂ©ru a dávkovat napÄ›tĂ­, zaobĂ­rá se tĂ©maty, která kontrastujĂ­ s puritánstvĂ­m prĹŻmÄ›rnĂ©ho HolanÄŹana. Jeho vypravěčskĂ© voyeurstvĂ­ dává ÄŤtenáři jako by nahlĂ©dout tam, kam nemá. Justýn Merkelbach je nejmladším šéfredaktorem v Nizozemí. Vede magazín Dobré ráno, časopis specializovaný na hotelnictví. Za obrovským nákladem a nemalými zisky stojí pouze dva lidé: zakladatel časopisu, Justýnův strýc Siem, a asistentka Mabel. A také strýčkovy fígle a triky, jimiž „přinutí“ k inzerci jakékoli hotelové zařízení. Strýc je otevřený, nespoutaný a impulzivní, Justýn ho odmalička zbožňuje. Pro chlapce, který vyrůstal v područí upjaté matky, chorobně posedlé hygienou, a suchopárného otce, bývaly návštěvy u strýčka Siema a tety Tilly vždy oázou uvolněné atmosféry. Po střední škole proto nastupuje do Dobrého rána a po zapadlých koutech Holandska hledá vhodná ubytovací zařízení. Jednoho dne spáchá Siem sebevraždu. V románu se Justýn retrospektivně vrací k událostem dětství a dospívání, rozpomíná se na různé situace, okolnosti a příběhy. Mimo jiné i za pomoci terapeuta se rozhodne dopátrat pravé příčiny jeho smrti. Postupně odhaluje skutečnou podstatu sice bezdětného, ale jinak napohled harmonického manželství strýce a tety - sex jako akt marnosti, sebetrýznivé návštěvy borde


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.