Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jonathan Culler: Krátký úvod do literární teorie

Učebnice/Odborná literatura

Jonathan Culler: Krátký úvod do literární teorie

Hodnocení: 1x
  • 4

Krátký úvod do literární teorie - Culler Jonathan Krátký úvod do literární teorie Krátký úvod do literární teorie (orig. 1997, česky Host 2002) patří v současnosti mezi jednu z nejoblíbenějších a nejpřekládanějších literárněteoretických příruček. Úspěch knihy je založen na jeho schopnosti kondenzovaně a přitom ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Krátký úvod do literárn..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jonathan Culler: Krátký úvod do literární teorie koupíte i tady

Specifikace Jonathan Culler: Krátký úvod do literární teorie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 156 Kč

Jonathan Culler (nar. 1944) pat.i v sou.asnosti k nejvyznamn.j.im americkym literarnim teoretik.m a vyklada..m strukturalisticke a poststrukturalisticke tradice. Culler ma schopnost velmi kondenzovan. ... a dál?

Produkt Jonathan Culler: Krátký úvod do literární teorie

Jonathan Culler: Krátký úvod do literární teorie - parametry

Název produktu: Jonathan Culler: Krátký úvod do literární teorie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 156 Kč
Maximální cena: 260 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Krátký úvod do literární teorie - Culler Jonathan Krátký úvod do literární teorie Krátký úvod do literární teorie (orig. 1997, česky Host 2002) patří v současnosti mezi jednu z nejoblíbenějších a nejpřekládanějších literárněteoretických příruček. Úspěch knihy je založen na jeho schopnosti kondenzovaně a přitom srozumitelně vyložit i značně obtížné poetologicko-filozofické úvahy, kromě toho však také na jeho celkovém přístupu k literatuře a pojetí teorie. Teorii literatury nechápe jako neměnnou znalost daných a nezpochybnitelných pojmů, regulí a schémat, ale především jako myšlení o literatuře, které je neustále v pohybu, je živé, otevřené, a které se odvíjí v těsném sousedství s jinými disciplínami, jako jsou filozofie jazyka, hermeneutika, sémiotika, psychoanalýza či kulturální studia. Culler si je dobře vědom toho, že zpochybnit či "otevřít" určitý problém může i bez sdělení definitivního závěru znamenat někdy víc než podat striktní odpověď. Cílem jeho Krátkého úvodu tedy není předložit vyčerpávající výklad jednotlivých teoretických směrů nebo přesné definice vybraných literárních jevů, ale spíše představit různé postoje k některým tématům, jimž se současná teorie literatury věnuje. Velký prostor v knize proto patří úvahám o samotných pojmech teorie a literatura. Ohlas a trvalý zájem, kterých se Krátkému úvodu do literární teorie dostalo, podnítily jeho autora k aktualizování a rozšíření knihy o některé nové pasáže. Upravené vydání publikace obsahuje i zcela novou kapitolu "Etika a estetika" a doplněnou bibliografii. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Literární vědy od HOST naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Jonathan Culler (nar. 1944) pat.i v sou.asnosti k nejvyznamn.j.im americkym literarnim teoretik.m a vyklada..m strukturalisticke a poststrukturalisticke tradice. Culler ma schopnost velmi kondenzovan., a p.itom srozumiteln. vylo.it i zna.n. obti.ne poetologicko.filozoficke uvahy. Teorii literatury nechape nutn. jako nem.nnou znalost danych a nezpochybnitelnych pojm., reguli a schemat, ale p.edev.im jako my.leni o literatu.e, ktere je neustale v pohybu a ktere se odviji v t.snem sousedstvi s jinymi disciplinami, jako jsou filozofie jazyka, hermeneutika, semiotika, psychoanalyza .i kulturni studia. Knihu Kratky uvod do literarni teorie p.ina.ime ve druhem, aktualizovanem a roz.i.enem vydani.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.