Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen John Stuart Mill: Utilitarismus

Učebnice/Odborná literatura

John Stuart Mill: Utilitarismus

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Utilitarismus je nejvýznamějším dílem 19.století, kterou napsal anglický filozof a myslitel John Stuart Mill Pod vlivem svého otce si J.S.Mill již v raném mládí osvojil širokou znalost filosofie, historie a jazyků, záhy se začal angažovat ve veřejném životě. Ve svém nevelkém dílku z roku 1861, jehož ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78848

Jaké má kniha
Utilitarismus
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace John Stuart Mill: Utilitarismus

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 198 Kč

Pod vlivem svého otce si již v raném mládí osvojil širokou znalost filosofie, historie a jazyků, záhy se začal angažovat ve veřejném životě. Ve svém nevelkém dílku z roku 1861, jehož první český překlad předkládáme v tomto svazku, navazuje zvláště na myšlenky Jeremyho Benthama a podává zde obhajobu utilitaristické teze, podlě níž je třeba vždy usilovat o maximalizaci potěšení pro všechny rozumové bytosti. Millův Utilitarismus je považován za klasickou formulaci jednoho etického směru, jehož vliv je dodnes patrný v » ... a dál?

Produkt John Stuart Mill: Utilitarismus

John Stuart Mill: Utilitarismus - parametry

Název produktu: John Stuart Mill: Utilitarismus
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 198 Kč
Maximální cena: 228 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Utilitarismus je nejvýznamějším dílem 19.století, kterou napsal anglický filozof a myslitel John Stuart Mill

Pod vlivem svého otce si J.S.Mill již v raném mládí osvojil širokou znalost filosofie, historie a jazyků, záhy se začal angažovat ve veřejném životě. Ve svém nevelkém dílku z roku 1861, jehož první český překlad předkládáme v tomto svazku, navazuje zvláště na myšlenky Jeremyho Benthama a podává zde obhajobu utilitaristické teze, podlě níž je třeba vždy usilovat o maximalizaci potěšení pro všechny rozumové bytosti. Millův Utilitarismus je považován za klasickou formulaci jednoho etického směru, jehož vliv je dodnes patrný v dnešních ekonomických teoriích, které se jej výslovně dovolávají či jeho pojetí mlčky předpodkládají. Utilitarismus, od počátku vnímaný jako kontroverzní, se řadí mezi základní díla evropské filosofie a jeho studium je dodnes aktuální, nejen pro jeho historickou hodnotu. Knihu doplňuje studie a komentáře filosofa Stanislava Sousedíka.Dílo J. S. Milla, který bývá považován za nejvýznamnějšího anglického filosofa a společenského myslitele 19. století. Kniha je jedním z klasických filosofických textů. Základní myšlenka díla, podle níž máme usilovat o maximalizaci potěšení pro všechny rozumové bytosti, je dodnes živá především u některých liberálních ekonomů.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.