Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen John Steinbeck: Sladký čtvrtek

Próza - beletrie

John Steinbeck: Sladký čtvrtek cena od 0 Kč

John Steinbeck: Sladký čtvrtek

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Novela světoznámého spisovatele, nositele Nobelovy ceny za literaturu, je volným pokračováním románu Na plechárně. Kaleidoskopický řetěz legračních i smutných, napínavých i tragikomických příhod, spojený postavou myslitelského doktora, prolíná stále přítomný zahloubaný filozofický nadhled, který jako by s ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

John Steinbeck: Sladký čtvrtek - parametry

Název produktu: John Steinbeck: Sladký čtvrtek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Novela světoznámého spisovatele, nositele Nobelovy ceny za literaturu, je volným pokračováním románu Na plechárně. Kaleidoskopický řetěz legračních i smutných, napínavých i tragikomických příhod, spojený postavou myslitelského doktora, prolíná stále přítomný zahloubaný filozofický nadhled, který jako by s sebou na každou stránku nesl jakési vnitřní motto: hleďte, jaké je to hemžení, prosté a ubohé, ale lidské; takový je život, a děkujme mu za to, že jej můžeme s těmi prostými, drsnými, ale v jádru čistými lidmi žít, neboť oni jsou tou pravou solí země. O autorovi: Americký spisovatel John Ernest Steinbeck se narodil roku 1902 v kalifornském městě Salinas. Pocházel z poměrně chudých poměrů, nastoupil na Stanfordovu univerzitu, ale studium historie a anglické literatury nedokončil a vrátil se k práci na velkostatku. Jeho touha stát se spisovatelem ho však táhla jinam, a tak odešel roku 1925 jako reportér do New Yorku, ale po čase novinařiny zanechal. Střídal různá zaměstnání a své zkušenosti pak využíval ve svých románech, (které je třeba chápat jako reakci na krizi, autor v nich nehledá řešení a omezuje se jen na popis bídy). Steinbeck byl již za svého života velmi úspěšným a uznávaným spisovatelem - v roce 1940 získal Pulitzerovu cenu za román Hrozny hněvu a roku 1962 dokonce Nobelovu cenu za literaturu. Za nejvýznamnější mezi mnoha Steinbeckovými díly lze považovat romány Pláň Tortilla (1935), Hrozny hněvu (1939), Na plechárně(1945) nebo Na východ od ráje (1952), novely O myších a lidech (1937) a Ryzáček (1949), povídky Nebeské pastviny (1932) a cestopis Toulky s Charleym (1962). Více než 15 Steinbeckových děl (mimo jiné i Na východ od ráje a Na plechárně) bylo velmi úspěšně zfilmováno. John Steibeck zemřel 20. prosince 1968 v New Yorku. Původní název: Sweet Thursday Ilustrace: Pavel Růt Publikace: Sladký čtvrtek. Sladký čtvrtek je volným pokračováním románu Na plechárně. Po válce

se všichni obyvatelé amerického městečka Monterey vrací ke svým

dřívějším životům. Opět se setkáváme s Mackem a jeho kumpány,

samotářským doktorem a množstvím dalších postav. S nově příchozí

mladou Suzy se začíná odehrávat komický, smutný, ale prostý příběh

obyčejných lidí. John Steinbeck před námi vykresluje život takový,

jaký ve skutečnosti je, život, ve kterém každý nakonec najde svou

lásku a objeví sílu přátelství. Publikace: Sladký čtvrtek.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.