Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen John Kerr: Nebezpečná metoda

Próza - beletrie

John Kerr: Nebezpečná metoda

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : John Kerr, V knize Nebezpečná metoda popisuje autor John Kerr začátky nového vědního oboru - psychoanalýzy. Je to již druhé vydání knihy, která se stala námětem pro stejnojmenný film. Poprvé je zde odhalen příběh osudové rivality mezi dvěma psychiatry - Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem, který poznamenal ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nebezpečná metoda
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? John Kerr: Nebezpečná metoda koupíte i tady

Specifikace John Kerr: Nebezpečná metoda

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 49 Kč

Kniha, založená na letech výzkumu a nově objevených dokumentech v polovině sedmdesátých let, popisuje začátky nového vědního oboru - psychoanalýzy. Poprvé odkrývá příběh osudové rivality mezi Carlem G ... a dál?

Produkt John Kerr: Nebezpečná metoda

John Kerr: Nebezpečná metoda - parametry

Název produktu: John Kerr: Nebezpečná metoda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 49 Kč
Maximální cena: 495 Kč
Ušetríte až: 446 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : John Kerr, V knize Nebezpečná metoda popisuje autor John Kerr začátky nového vědního oboru - psychoanalýzy. Je to již druhé vydání knihy, která se stala námětem pro stejnojmenný film. Poprvé je zde odhalen příběh osudové rivality mezi dvěma psychiatry - Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem, který poznamenal další vývoj psychoanalýzy. John Kerr nalézá důvod rozchodu těchto mimořádných osobností v ženě, která stála mezi oběma muži - Sabině Spielreinové. Děj začíná v roce 1904 v Curychu. Tehdy stál Carl Jung na prahu třicítky a na začátku hvězdné kariéry. Inspirován Freudovou prací chce na pacientce, u které byla zjištěna hysterie, vyzkoušet experimentální léčbu. Jung píše Freudovi o případu Sabiny a na základě korespondence mezi nimi vzniká přátelství. Poté Freud Junga žádá o léčbu jeho přítele - psychiatra Grosse. Jung je ovšem šokován Grossovým vzdorem a logickými argumenty, kterými odmítá monogamii. Je jím ovlivněn, odkládá morální zásady a odává se milostnému vztahu se Sabinou, který může mít pro oba fatální následky. Kerr v knize ukazuje, jak hluboce ovlivnilo vývoj analýzy to, co o se její zakladatelé o sobě navzájem dozvěděli a také jak měli snahu z těchto informací vytěžit co nejvíce. Kniha vyšla již koncem 90. let, nyní v reedici doplněna filmovou obálkou. Podle knihy nejdříve vznikla divadelní hra a potom film. Druh sortimentu : Kniha, Nebezpečná metoda, Jazyk : Čeština, Počet stran : 640 Anotace: Druhé vydání naučné knihy, která posloužila jako námět pro stejnojmenný film (premiéra v ČR 26. ledna 2012). Kniha, založená na letech výzkumu a nově objevených dokumentech v polovině sedmdesátých let, popisuje začátky nového vědního oboru - psychoanalýzy. Poprvé odkrývá příběh osudové rivality mezi Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem, který zároveň poznamenal další vývoj této nové disciplíny. Důvod, proč se tyto dvě mimořádné osobnosti rozešly, nachází John Kerr mimo jiné v ženě, která stála mezi oběma muži, Sabině Spielreinové. Ve své knize ukazuje, jak hluboce vývoj analýzy ovlivnilo to, co se o sobě její zakladatelé navzájem dozvěděli, a jak se snažili z těchto informací co nejvíce vytěžit. Podle knihy byl natočen film Nebezpečná metoda uznávaného režiséra Davida Cronenberga (např. Východní přísliby). V hlavních rolích se představili Viggo Mortensen, Michael Fassbender a Keira Knightley. Námět příběhu o Carlu G. Jungovi, Sigmundu Freudovi a ženě, která vstoupila mezi ně, vychází ze

stejnojmenné populárně naučné knihy Johna Kerra.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.